mobile-icon Detaylı Bilgi İçin0(212) 873 08 03

Beylikdüzü Dış Cephe Cam Temizliği

Beylikdüzü Dış Cephe Cam Temizliği 14 Eki

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak, binalarda, fabrikalarda, şirketlerde, ofislerde ve daha birçok yerde hem dış hem de iç temizliğin hakkını vermeye devam ediyoruz. Bu gibi hizmetlerde en önemli olan husus, pratiklik ve tecrübedir. Zira pratik ve tecrübesi olmayan kişiler tarafından alınan hizmet daha ağır ilerleyecek ve genellikle beklenen sonuca da ulaşılmayacaktır. Bu sebeple bizler sizin için daha iyi nasıl hizmet verilebilir ve aynı zamanda biz bu işi ne kadar kısa sürede, en temiz şekilde nasıl yapabiliriz sorusunun cevaplarını bularak, kendimizi geliştiriyoruz. Aynı zamanda hem işimizde bu şekilde profesyonel ve uzman olarak çalışmanın gayreti içerisindeyken, hem de müşterilerimiz ile ilişkilerimizi en kaliteli bağ haline getiriyor, işimizden sonra memnuniyetle ayrılmanın sevincini yaşıyoruz.

Dış Cephe Temizliği Süreci Nasıldır?

Dış cephe temizliği her ne kadar meşakkatli bir işlem olsa da, işinde profesyonel kişiler tarafından yapıldığında o kadar zor bir hale gelmeyip kolaylıkla tamamlanacaktır. Neyi ne zaman yapacağını bilerek programı yapmak, işin yarısının halledilmesi demektir. Fakat her ne kadar program yapılmış olsa ve iş hakkındaki bilgi ve pratikliğe sahip olunsa da, dış cephe temizliği özellikle yüksek ve geniş binalarda bir hayli vakit alacaktır. Öncelikle yapılan temizlik kovasına deterjanlı silme suyu hazırlanır. Bu esnada dileyen doğal deterjanlar kullanabileceği gibi, dileyen kişiler de kimyasal deterjanlar tercih edebilir. Camlar silme kovasında ıslanan bezlerle silindikten sonra köpük ve ıslaklık tekrar bezle giderilmez. 

Dış Cephe Temizliği Nasıl Tamamlanır?

Silinen ve köpüklenen dış cephelerin kiri de yumuşayacaktır. Hatta dış cephe temizliğinde en önemli süreç, cephenin köpüklenmesi ve ıslanmasıdır. Zira kurulanma aşamasına hiç bir meşakkat kalmaması için en iyi şekilde köpüklenerek ilk aşaması güzelce tamamlanmalıdır. Sonrasında ıslaklık kurumadan ve camda leke kalmadan silecekler yardımı ile dış cepheler kurulanmalıdır. Sileceklerin burada orta boyutta olması daha uygun olur. Zira çok büyük silecekle iş yapmak zahmet vereceği gibi aynı zamanda güzel sonuçlar da elde edilmeyebilir. Çok küçük silecekler de işin daha fazla uzamasına sebep olur. Bu sebeple orta boy silecekler yardımı ile, dış cephe kurulanır. 

Silecekler Nasıl Kullanılmalıdır?

Dış cephe cam temizliği yapılırken sileceklerin uygun büyüklükte seçilmesinin yanı sıra nasıl kullanıldığının da önemi vardır. Aslında bizler burada edindiğimiz tecrübelere dayanarak şunu söyleyebiliriz ki, silecek kullanımında iki şeye dikkat edilmelidir. Birincisi, silecekler her kullanım sonrasında temizlenerek yani biz bez yardımı ile silen kısımları silinerek temizliğe devam edilmesidir. Bu camlarda leke oluşmasına veya ıslaklığın en güzel şekilde kurulanmasına yardımcı olur. İkinci husus ise, sileceklerin düz bir şekilde kullanılmamasıdır. Yani direk aşağıya ya da direk sağa sola çekilen silecekler camda su lekesi veya izi oluşturabilir. Bu sebeple s şeklinde denilen hafif zikzaklı hareketlerle daha güzel sonuçlar elde edilecektir.

Dış Cephe Temizlik Aralığı

Dış cephe temizliği insanların sürekli temas ettikleri bölümler değildir. Bu sebeple firma ya da binanın iç camları kadar tehlikeli olmazlar. Fakat dış cephe dıştan ilk gelen kişilerde oluşturulacak ilk izlenime sebep olan etkenlerdendir. Örneğin bir iş yeri kendi reklamını ne kadar yaparsa yapsın, dış cephesi kirli ve pisse mükemmel bir izlenim veremez. Fakat hakkında hiç bilgi sahibi olunmayan binalara girmeden önce dış cephesinin temiz ve parlak görülmesi o yerin kaliteli olduğu hissini uyandıracaktır. Bu sebeple dış cephenin çok kirli görünmeyecek kadar aralıklarda temizlenmesi gerekir. Bu bazen yılda 3 kere olsa da, genellikle 2 kere yapılması yeterli olacaktır.

Bu Temizlik Hangi Zamanlarda Yapılmaz?

Dış cephe temizliği binanın dış tarafında olduğu için temizliğin hava durumuna bağlı olarak proglanması gerekir. Örneğin yaz aylarında temizlik kararı alınmışsa, aşırı yakıcı güneşli zamanlara denk getirilmeyip parçalı bulutlu ya da serin olan günler tercih edilmelidir. Her ne kadar böyle günlere denk getirilmeye çalışılsa da aslında yine temizlik için hoş bir zaman olmaz. Çünkü yazın güneşin kavurucu sıcağı gölge ya da serinlik olsa da bakidir. Bu sebeple ıslanarak silinen camların hemen kurulanmaması camlarda lekelerin oluşmasına sebep olur. Aynı zamanda istenilen parlaklıkta elde edilmez. Bu nedenlerden dolayı yaz ayları dış cephe temizliği için uygun değildir. 

En Uygun Vakit!

Kış aylarında bilindiği gibi dış cephe temizliği için hiç uygun değildir. Sürekli yağmurun yağması, rüzgârın eserek kir veya dışarıdaki malzemelerin hatta bazen şiddetlendiğinde çatı ve balkondaki saksıların dış cepheye isabet etmesine sebep olabilir. Hem dış cephe açısından hem de temizliği yapacak kişi açısından kış ayları uygun ve güvenli değildir. En uygun vakitler yaz ve kışın ortası olan bahar aylarıdır. Ne aşırı bir sıcağa maruz kalınır, ne de soğuktan ötürü zarara sebep olur. Bu sebeple ılık ve serin havalar dış cephe temizliğine en uygun vakitlerdir.

Dış Cephe Temizlik Firmaları

Beylikdüzü temizlik firmaları içerisinde olmanın verdiği tecrübe ile şunu söylemek burada yerinde olacaktır. Dış cephe temizliği yapan ve yaptıran kişi açısından sorumluluk ve buna bağlı olarak stres hissettiren bir işlemdir. Bu sebeple daha önce hiç tecrübesi olmayan ve duyulmamış firmaların seçilmesi yanlış bir tercih olacaktır. Bu tercih hem işlemin en güzel sonucu vermesine mani olur, hem de verilen ücret ve emeğin boşa gitmesine sebep olabilir. Aynı zamanda yüksek binalarda kullanılan vinç üzerinde temizlik yapmak da tecrübe ister. Zira beklenmeyen ani kazaların oluşmaması için tecrübeli ve önlemlerini alan kişilerin vinçte dış cephe temizliği yapması daha uygun olur. Bu gibi özelliklere dikkat ederek profesyonel ekipten ve firmadan hizmet alınmalıdır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Tıkla Ara