mobile-icon Detaylı Bilgi İçin0(212) 873 08 03

Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği 16 Eki

Özel temizlik malzemeleri ile yapılan dış cephe temizliği mimari yapılan dış duvar ya da cam kaplama bölümlerinin temizlenmesi işlemidir. Alanında uzman olan bir ekip tarafından her mimari yapının dış cephesi yılda iki kez temizlenmeli. Genel olarak hava koşulları etkisinden kirlenen dış cepheler temizlendiği takdirde binalar daha temiz ve bakımlı bir görünüme kavuşmaktadır. 

Bakımlı Bir Mimari İçin Dış Cephe Temizliği

Dış cephesi cam olan yapıların temizlik işleminin yapılmaması ile bina içerisine girecek olan güneş ışınları engellenir. Yanı sıra mimari yapının daha bakımsız bir görünüme kavuşmasına neden olur. Yılda iki kez özel temizlik malzemeleri ile yapılan dış cephe cam temizliği bina içerisine ışık girmesine olanak sağlamaktadır. Yanı sıra binanın temiz ve bakımlı görünümünü korumaya yardımcı olan temizlik işlemleri ile kirlenme geciktirilmektedir.

Dış Cephe Temizliği İle Uzun Ömürlü Yapılar

Dış cephe temizliği binanın bakımı niteliğini de taşır. Bakımı düzenli olarak yapılan binaların ömrü daha uzun olmaktadır. Yanı sıra temizlik esnasında kullanılan malzemeler kirlenmeyi geciktiren etkisi ile dış bölgeyi korumaktadır. 

Dış Cephe Temizlik İşlemi Neler Kapsar?

Bir binanın iç temizliğinin düzenli olarak yapılmasının önemi dünyayı etkileyen salgın hastalığın ardından daha fazla fark edildi. Bina içi temizliği kadar önemli olan başka bir konuda bina, iş yeri gibi mimari yapıların dış cephe temizliği bakımının düzenli olarak gerçekleştirilmesidir. Beylikdüzü temizlik firmaları dış cephe temizliği profesyonel bir ekip ile gerçekleştirmektedir. Dış cephe temizliği aracılığı ile verilen hizmetler arasında avm ve plaza gibi mimari yapıların dış cephe temizliği de yer almaktadır. 

Farklı Temizlik Malzemeleri İle Farklı Alanlar Temizlenir

Uzman kadro tarafından ileri düzey güvenlik önlemleri alınarak yapılan işlemler esnasında temizlenecek bölgeye uygun malzemeler kullanılır. Bu malzemeler temizlenecek olan camın cinsine ya da duvara göre farklılık göstermektedir. 

Dış Cephe Temizliğine Dâhil Olan Bölgeler

Temizlik esnasında dış cepheyi kapsayan her alanın temizliği yapılmaktadır. Bu alanlar arasında kapı ve duvarda yer almaktadır. Müşteri memnuiyetinin üst planda tutulduğu temizlik işlemi sırasında kullanılacak malzemelerin farklı olması nedeni ile tek bir fiyat bilgisi verilemez.

Dış Cephe Temizlik Uygulamaları

Anlaşmanın sağlanmasının ardından uzman ekip temizlik yapılacak olan yapının dış bölgesinde detaylı inceleme yapar. Camın yapısı, kullanılacak olan malzemenin belirlenmesi ve temizlik esnasında uzman olan ekibe güvenliği sağlayacak olan ekipmanların kurulması ile temizlik işlemi gerçekleştirilir. Özellikle cam temizliği esnasında kullanılan özel temizlik malzemeleri dış cephede kir tutma sorunun geciktirilmesini sağlamaktadır. Temizlik işlemleri için araştırma yapan gerçek ve tüzel kişilerin bilmesi gereken en önemli husus, anlaşma sağlanan firmanın yaptığı işin uzmanlık gerektirdiğidir. Bu nedenle temizlik işlemlerinin uzman firmalar tarafından alınması önerilmektedir.

Temizliğin Önemi

Temizlik işlemlerinin düzenli olarak yapılması sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli. Kişisel temizlik kadar önemli bir yer alan bina temizlikleri sağlıklı bir yaşan sürmenin en temel etkenleri arasında yer almaktadır. Yaşam alanlarının temiz olması gerektiği gibi bu alanların dış cephesinin de temiz olması önemlidir. Bu durum bir bahçeye benzetilebilir. Bahçeli bir evin bahçesinin bakımsız ve pis olması ile yapıların dış cephesinin bakımsız ve pis olması durumu aynıdır. Sağlıklı bir yaşam için ve güneş ışınlarının binaların içerisine sağlıklı bir şekilde girebilmesi için dı ş cephe cam temizliğinin belirli aralıklar ile gerçekleştirilmesi önemlidir. 

Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Öncelikle belirtmek gerekir ise bu işlemin uzmanlık gerektirdiğidir. İşlem esnasında temizlik yapacak bireylerin güvenliği önemli olan ilk unsurlar arasında yer almaktadır. Temizlik işlemi için kurulan ekipmanlar ve kullanılan temizlik malzemeleri özel olan ürünlerdir. Dış cephe temizliğinde fiyat belirleyebilmek adına binanın dış yapısının büyüklüğüne ve genişliğine bakılır. Uygulama esnasında kullanılacak malzemeler belirlenir. Fiyat bilgisi yapılan mekân incelemesinin adından belirlenmektedir.

İyi Hizmet İçin Uzman Firma

Birçok işte olduğu gibi dış cephe işlemleri de uzman bir ekip gerektirmektedir. Bireylerin bu işlemi tek başına yapması mümkün değildir. Tehlikeli olduğu göz ardı edilemez olan bu işlemin alanında uzman firmalar tarafından sağlanması oldukça önemlidir. 

Temizlik Yöntemleri Hakkında Önemli Detaylar

Pürüzsüz yüzeyler üzerinde yapılan temizlik işlemler genel olarak sünger ve de silecek gibi malzemeler ile yapılmaktadır. Fırça yardımı ile yapılan temizlik işlemleri metal ya da mermer yüzeylerde kullanılmakla birlikte mükemmel sonuçlar elde etmede yardımcı olmaktadır. Dış cephe temizliği esnasında oldukça fazla kullanılan araçlar arasında basınçlı su yer alır. Basınçlı su ile genel olarak pürüzlü yüzeyler temizlenmektedir. 

Başka bir araç olan metal temizleme genel olarak paslanmaz çelik yüzeylerin temizliğinde kullanılmaktadır. En iyi sonuca ulaşabilmek adına kullanılan bu malzemeler alan için gerekli olan temizlik malzemeleri ile birleşmektedir. Kolay bir şekilde temizlenmesi zor alan yüzeylerde daha farklı malzemeler kullanılırken genel olarak kirlenmenin geciktirilmesi hedef alınmaktadır. Deneyimli ve uzman bir ekip tarafından dış cephe temizliği hizmeti veren firmamız en iyi sonuçları elde etmenize olanak sağlamaktadır. Yanı sıra aldığınız hizmetten uzun süre memnun alabilmeniz adına ekip temizlik işlemlerini detaylı bir şekilde yapmaktadır.

Binaların Orjinal Görünümünün Korunması 

Dış cephe temizliğini düzenli olarak yaptırmak mimari yapının orijinal görünümünü korumakla birlikte kalitesini kaybetmemesine yardımcı olur. Her mimari yapı üzerinde zamanla biriken tozlar ve kirlilikler iç bölgede yaşam kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Yanı sıra dış cephe kirliliği mimari yapı içerisinde meydana gelen hava kirliliklerinin giderilmesine de olanak sağlamaktadır. İş yeri, Plaza ya da binaların içinde sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek adına düzenli olarak yılda iki kez temizlik yaptırmanız önerilmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Tıkla Ara