Beylikdüzü temizlik şirketleri

Havuz temizliği insan sağlığı yönünden oldukça önemlidir. Suyun temiz olması insan sağlığı için önemli olduğu kadar aynı zamanda havuzlu işletmeler için de önemlidir. Yasal yükümlükleri gereği periyodik bakım yaptırması gereken işletmeler ve havuzlu konutlar Beylikdüzü temizlik şirketleri firmamızın çözüm desteği ile etkin sonuçlara sahip olabilirler. Havuz temizliği işlemlerinde tecrübeli olan ekibimiz özel teçhizatları ile havuz temizliğinde standartlara uygun temizlik işlemi yapıyor.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Havuz temizliği sağlıklı toplum ve ideal ticari işletmeler için gereklidir. Havuz temizlenmediği zaman havuzda magnezyum ve kalsiyum iyonları birikir. Bu durum çeşitli hastalıklara yol açabildiği gibi yosun oluşumunu da beraberde getirir. Bu nedenle havuzların ister ticari ister sportif ister de hobi amaçlı olsun periyodik olarak temizlenmesi gerekir.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Havuz temizliğine ihtiyaç duyduğunuzda Beylikdüzü temizlik şirketleri iletişim kanalları kullanılarak bize ulaşabilirsiniz. Bu noktadan sonra firmamız öncelikle gerekli temizlik hazırlıklarını yapacaktır. Havuzun durumuna göre eğer kullanımda olan bir havuz ise farklı ilk defa kullanılacak bir havuz ise farklı işlemler uygulanır. Havuzunuzun tipine ve türüne göre tespitler yapıldıktan sonra gerekli malzemeler hazırlanır ve firma uzmanlarımız işleme başlarlar.

Havuz ve Denge Tankı Temizliği

Havuz ve denge tankı içine belirli oranda su eklenerek filtre temizleme işlemi yapılır. Denge tankı istikametinden havuza su aktarılır. Bu işlem havuz tabanında bulunan boruların temizliği için gereklidir. Ekiplerimiz bu işlemin ardından filtre ve ön filtre bölümlerini sökerek temizler. Tıkanıklık varsa açar. Havuzdaki pompalar sökülür ve oluşan tortular özel bezlere ve kimyasallarla temizlenir. Bu işlemin akabinde de havuz hortumu ve havuz süpürgesi kontrol edilir, gerekli düzenlemeler yapılır. Beylikdüzü temizlik şirketleri  ile bu hizmeti alabilirken firmamızın uzman kadrosu ve modern teçhizatları ile yüksek standartta temizlik işlemine kavuşuyorsunuz.

Ticari işletmelerde Havuzun İlk Kulanım Temizliği

Ticari işletmeler havuz ilk kullanıma başlarken detaylı bir bakım ve temizlik işlemine tabi tutulur. İlk kez kullanılmaya başlanan havuzlarda detaylı temizlik işlemi yapılması gerekir. Bu tür havuzlarda tanklarda birikmiş olan su ve birikmiş olan tortular temizlenir. Beylikdüzü temizlik şirketleri ile havuz temizliği hizmeti alabilirken firmamızı tercih ederek bu noktada özel teçhizatlı ve modern ekipmanlı temizlik işlemlerine sahip olabilirsiniz. Firmamız gerekli yasal mevzuatlara uygun şekilde havuz temizliği yaparak işlemlerini sürdürürken gerekli taramaları yaparak detaylı incelemelerini de sürdürmektedir. Taklar su ile doldurulup 10 gün boyunca bekletilmektedir. Bu işlem ile bakteri oluşum sağlanır. Bu işleme ilave olarak havuza hazır bakteri verilir. Tatil amaçlı yapılan büyük çaplı havuzlarda firmamız bu şekilde işlem ile sezonun 10 gün öncesinde bu işlemi yaparak havuzu kullanıma hazırlar. Bu işleme ilave olarak eğer su normalden az miktardaysa koku yapan havuza su ilavesi yapılır. Ve 10 günde bir defa olmak üzere havuza 1 kg şeker atılır.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Beylikdüzü temizlik şirketleri olarak temizlik işlemlerini yaptıktan sonra havuz görevlisine gerekli direktifleri verir ve havuzun sağlıklı kullanımı için günlük bakım işlemlerinin yapılması sağlanır. Günlük olarak Blower kontrol edilmelidir. Klor tankının ve dozaj sisteminin doğru çalıştığı günlük olarak incelenmelidir. Giriş loğlarında ve çökertme alanlarında biriken tortular varsa bunlar günlük olarak temizlenmelidir. Denge havuzunda bulunan dalgıç motoru kontrol edilmelidir. Pervane rahat şekilde çalıştığı anlaşılana kadar bu kısım kontrol edilir. Çöktürme tankında bulunan çamur borusunda tıkanık olup olmadığı kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu işlemleri firmamız yapabileceği gibi anlaşma çerçevesinde havuz görevlileri de günlük kontrolleri yapabilmektedir.