Boş Daire Temizliği

Günümüz de İnsanların konut veya işyeri olarak kullandığı alanların inşaatları çoğalıyor. Nüfusun artması ile birlikte birçok insan yeni ev almakta. Bu evlerin inşaatından sonra bir ok moloz ve kalıntısı oluşmaktadır. Sadece yeni inşaa olmayan evler de bulunmaktadır. Bu ev ya da iş yerleri eşyasız ve mobilyasızdır.

Temizliğe vakti olmayan kişiler, bu tür alanları kendileri temizlemek yerine firmaları tercih ediyorlar. Eşyalı bir evin veya iş yeri dairesinin temizliği oldukça zordur. Fakat için de eşya olmayan daireler kolaylıkla temizlenebilir. Fakat boş daire temizliği kolay bir iş gibi görünse de birçok aşaması bulunur. Bunun sebebi boş daireler çabuk tozlanmasıdır. Her ne kadar için de eşya olmasa da birçok kir toz ve leke görünmeyen yerlere yerleşebilir. Sıfır inşaat sonrası boş daire temizliği daha kolaydır. Fakat daha önce kullanılmış olan boş daire de diğer kalan kişilerin bıraktığı kalıcı lekeler de bulunuyor.

Boş Daire Temizliği Neden Tercih Edilir?

Taşınma telaşı yaşayan kişiler boş daire temizliği için uzman ekiplerden destek alırlar. Bu firmalar genellikle temizlenecek olan evin veya iş yeri dairesinin metrekaresine uygun olarak iki, üç veya dört kişilik bir ekiple ve makine çeşitli kir ve lekeler için ayrı özellikler deterjanlar ile destek verir.

Boş Daire Temizliği Aşamaları Nelerdir? 

Boş daire temizliği genellikle şu aşamalar ile gerçekleşir. Temizlik firma ekipleri öncellikle boş daire de eğer var ise inşaat sonrasından kalma tüm kaba çöp ve diğer çöpleri toplarlar. Sonrasında  iç ve dış doğramalar da yer alan etiket, bant ve mantarı temizlerler. Doğramaların silimi uygun bir şekilde yapılır. Boş daire de bulunan pencere araları vakumlu alet ile çekilir ve silinir. Boş dairede yer alan camlar içten ve dıştan olmak üzere silinir. Dairenin duvarların öncelikle tozu alınır. Oda salon ve diğer alanlar da var ise dolap çekmeceleri toz, talaş gibi pisliklerden temizlenir. Daire de bulunan dolaplar içten ve dıştan silme işlemi yapılır.

Elektrik tesisatı olan kapı, priz, petek, duvar ve tavan aksesuarları silimi gerçekleşir. Beylikdüzü Boş daire temizliği işlemin de daire de bulunan küvet, duş, tuvalet, klozet ve lavaboların üzerinde yer alan etiketler çıkarılır, seramik duvarların kimyasallı yıkaması  gerçekleşir. Lavabo ve wc ler sterilize edilerek, mevcut ise duşakabin ve aynası silinir. Odalar da bulunan halı, parke, seramik, marley, karo taş, mermer, fayans gibi zemin türlerine temizlik işlemi yapılır. Sert zeminler kimyasal ve makine ile yıkanır ve vakumla çekilir,

Boş Daire Oda Ve Salon Temizliği Nasıl Yapılır?

Daire içinde yer alan camların peluş – çekçek yardımıyla iç-dış temizliği yapılır. Boş daire temizliği  işlemine çerçeve, pervaz, mermerler dâhildir. Daha sonra lamba, priz, tablo, rafların temizliği gerçekleşir. Dairede yer alan kapıların silinmesi, boya  varsa bu boyaya türüne uygun buharla temizliği gerçekleşir. Zeminde yer alan parkelerdeki tozların süpürgeyle çekilmesi ile birlikte paspas yapılır.

Dairenin özellikle  tüm cam ve doğramaları iç dış deterjanlı su ile silinip kurulanma işlemi görür. Cam kenarlarında yer alan denizlikler çamaşır suyu ile silinir. Daire  zeminleri çamaşır sulu kimyasal yüzey temizlik malzemesiyle ve ekipmanı ile en az iki defa silinir. Mutfak dolabı içi  dış kapakları deterjanlı su ile uygun bir şekilde silinir derz temizleyici ile birlikte tüm seramik mermer ıslak zeminler temizlenir. Banyolardaki dolaplarında yer alan kapaklar silinir. Duşakabin veya duş teknesi derz temizlik malzemesiyle yıkanır.

Boş Daire Temizliği Ekipmanları Nelerdir?

Endüstriyel tip zemin yıkama makinesi, Islak kuru vakum ve aparaları, elektrikli süpürge, (gerekli ise) basınçlı yıkama, her daire için ayrı yeni bezler ve mop püskülleri, cam temizliği için cam silim takımları, eldivenler ve diğer genel temizlik ekipmanlardır.

Boş Daire Temizliğinde Seçilen Firma Özellikleri 

Firmamız inşaat sonrası veya yeni boş daire temizliğinde profesyonel bir hizmet verir. Dairenin büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre ekip sağlar. Aynı zaman da yüzeyi, duvarlara zarar vermeyecek temizlik kimyasalları kullanır.Beylikdüzü Temizlik Şirketi makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Tıkla Hemen Ara