Beylikdüzü Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Bugün birçok evde veya işyerinde koltuk bulunur. Koltuklar evlerin en önemli dekorlarıdır. Renk kumaş türüne göre değişen koltuklar da tüm mobilyalar gibi kirlenmekte veya toz olur. Bunun için birçok koltuk yıkama firması bulunur.  Koltuk yıkama, bu temizlik firmalarının özel ekipman ve temizlik ürünleri ile gerçekleşen bir işlemdir. Koltukların en sağlıklı yıkama süreci 2 kere düzenli bir şekilde temizlenmesidir.

Evlerde işyerlerinde koltuklar sürekli kullanılan ve üstünde oturulan bir mobilyadır. Bundan dolayı kirlenmeye maruz kaldır. Gün için de dışarıdan gelen toz ve kirden koltukları kirletmektedir. Yenilen yemek ve içeceklerin bıraktığı lekeler koltuklarda kötü izlere neden olur. Ev veya iş yeri sahipleri olan Kişiler bu yağ, salça, şekerli gıdalar lekeleri kendi imkânları ile temizlemekte zorlanır.

Koltukların Yıkanması Neden Önemlidir?

Koltuk yıkama işlemi kişisel olarak yapılan temizlikte bilinçsiz olarak yoğun kimyasal kullanmak  koltuk yüzeyinin zedelenmesine ile birlikte ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Bu gibi koltuk ve yüzeylerine bilinçsizce zarar vererek uğraşmak yerine artık insanlar temizlik ekiplerine ve firmalara başvurur. Böylece Beylikdüzü koltuk yıkama sürecinde tüm koltuklara kısa sürede ve derinlemesine temizlik yapabilir. Koltuklar yaşamın her alanında yer almasından dolayı kirlenip tozlanması sadece görüntü kirliliği açısından tehlike oluşturmaz.

Koltukların Yıkanmasına Neden Olan Kirlenmeler Hangileridir?

Gün içerisinde yemek veya yemek yapımı sırasında yağ, yemek lekeleri  koltuklar üzerinde bulunan kumaşa zarar verir ve daha sonra bunun çıkması kumaşı yıpratabilir. Bundan dolayı koltukların ömrünü kısalır ve daha yeni olan koltuklar değiştirilmek zorunda kalır. Buda kişilere ekstra bir maliyet yükü getirir.

Temizlik firmasına veya ekipmanlarından destek alınmadığı takdirde bilinçsizce kullanılan yoğun kimyasallar kullanımı sebebi ile zorlu lekeleri çıkarmaya çalışmak kişinin sağlığını olumsuz etkiler Özellikle de nefes sorunu astım, kronik nefes darlığı yaşayan kişiler temizlik konusunda mutlaka yardım almalıdır.

Koltukların Yıkanmasından Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

Temizlik firmaları koltukların temizlenmesi de mutlaka teknolojinin gelişmesi ile birlikte halı ve koltuk yıkama makineleri kullanmaktadır. Bu ekipmanlar koltuk yıkama için çok çeşitli özellikler ile donatılmıştır. Koltuk yıkama işi için firmalar öncelikle bir koltuk yıkama süpürgesine sahip olduğundan temizliği rahat ve güvenli gerçekleştirir. Bu  süpürge deterjanlı suyu koltuğun yüzeyine göndererek derin temizlik yapar. Temizlik firmalarının ekipleri ayrıca üretilen buharlı koltuk yıkama makineleri kullanır. Bu makinelerde deterjan kullanılma ve etkin temizlik yapılır. Buharlı makineler ile birlikte  kimyasal maddelerin zararlarından korunmaktadır.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Temizlik işlemini gerçekleştiren temizlik ekipleri kurutmanın kolay olması için vakum ve güçlü bir çekime gününe sahip makineler kullanır.  Kurutmanın kolay olması için vakum ve güçlü bir çekime gününe sahip makineler kullanır.  Temizlik firmalarının ekipleri öncelikle Koltuğun kumaşı analiz ederek buna uygun malzeme seçimi yapar ve sonrasında bu malzemeler hazırlanır.

İlk olarak koltuklarda yer alan minderler koltuk yerlerinde çıkarılması ile başlanır. Koltuk yıkama sırasın da koltukta yer alan her iki yüzeyde yer alan tozlar mutlaka  yüksek çekimli toz alma araçları ile birlikte  temizlenir. Bu işlem ile birlikte yüzeydeki tozların derine inmesi önlenir. Sonrasında koltuk minderleri ayrı ayrı olacak şekilde ıslatılır. Bu işlem aynı şekilde koltuk kenarları ve kumaş kaplı olan her bölüm için yapılır ve tek tek ıslatılır. Yerinden çıkarılması zor olan yaslanma bölümü de püskürtme yöntemi yapılarak ıslatılır.

Koltuk Yıkama Sırasında Hangi İşlemler Yapılır?

Bu işlemler temizlik ekiplerinin özel ıslatma yöntemi olan  cihazları ile birlikte yapılır. Koltuğun tek tek her bölgesine gerçekleşen bu ıslatma işleminden sonra suyun her yere gitmesi için koltuk kısa bir süre bekletilir. Her çeşit kumaşa sahip olan koltuklara bu kumaşa en uygun dezenfektan malzemeleri seçilir ve hazırlanır.

Ekipmanlar tarafından hazırlanan solüsyonlar püskürtme, ovalama yöntemleri ile yüzeye zarar vermeden nazik bir şekilde profesyonel bir şekilde uygulanır. Sonrasında vakumlama yöntemi ile birlikte kirli solüsyon çekilmiş olur. Islatma ve yıkamadan sonra durulama işlemin sonrasında kalan su vakumlanır. Son olarak kurutma işlemine geçilir. Güçlü vakumlama sayesinde beklemek minimum seviyede olacaktır.

Firmamız Koltuk yıkarken kullanılan tüm araç gereçleri güvenle test edip kullanır. Ekipmanlarımızın kullandığı malzemeler asla koltuk yüzeyine zarar vermez. Müşterilerimiz için koltuk yıkama işlemi bittikten sonra koltuklar yeni gibi olacaktır.Koltuklardaki Lekeler Nasıl Çıkartılır? makalemizden faydalanabilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara