Villa Temizliği

Villa temizliği İç mekân temizliği ana yaşam alanları, yatak odaları, varsa misafir odası, ortak kullanım alanları mutfak ve banyo temizliği gibi detaylar önemlidir. Her bir mekâna özel temizlik standartları ile zaman ayırarak yapılacak profesyonel temizlik için firmamız hizmet verir. Villa temizliği iç mekânlar içinde en çok personel ve en planlı şekilde çalışması gereken, uzmanlık isteyen bir iştir. Villaların sahip olduğu oda ve banyo sayısı standart mekânlara göre daha fazladır. Ayrıca kat sayıları ile dış mekân özellikleri villaların ihtiyaç duyduğu temizlik özelliklerini belirleyen kıstaslardandır.

Villalar yüksek maliyetli yapılardır. Hem mimari malzemeleri ve dekorasyon malzemeleri kalitesi yüksek standartta yerler olmasından kaynaklı uygun temizlik koşullarını oluşturmak ve doğru ürünleri kullanmak profesyonel bir hizmet dâhilinde sağlanabilir. Yazlık villa temizlikleri genel olarak bahar mevsiminde yapılır tüm yaz hatta sonbahar ayına kadar kullanılmak üzere hazırlanır. Bu uzun kullanım süresi içinde de belirli periyodlarda genel temizlik yapılması gerekir. Ayrıca kullanılmayan kış ayları içerisinde de kapalı olan villanın ara ara temizlenmesi yapının korunması açısından önemlidir.

Villa Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Villa temizliği için dikkat edilmesi gereken öncelikli durumlar alanın büyüklüğü ölçüsünde zaman yönetiminin doğru planlanmasıdır. Ve her bir oda, banyo, iç ya da dış mekân için gerektirdiği kadar süreyi ayarlamaktır. Bununla beraber villalar genelde değeri yüksek eşyalarla dolu olmasından kaynaklı daha hassas davranılması gereken bir temizlik düzeni ister.

Villanın büyüklüğü temizlik için dikkate alınmalıdır. Ayrıca villanın sahip olduğu havuz gibi özelliklerine uygun şekilde temizlenmelidir. Havuz temizliği ayrı ve uzmanlık gerektiren bir iştir. İç mekân ve dış mekân temizliği için planlı bir çalışması yapılmalıdır. Tüm yıl kullanılan bir villa için temizlik periyodu aylık yapılabileceği gibi ay içerinde birkaç kez yapılmak üzere de planlanabilir. İç mekanların steril koşulları yaşam kalitesi arttıran en büyük etmenlerden biridir.

Villa Temizliği Yeterli Personelin Önemi

Standart iç mekân temizliklerinden farklı olarak villaların yüksek metrekare alan yapısı ve varsa havuz, kış bahçesi, bahçe, açık alan mutfağı gibi farklı mekânsal özellikleri sebebi ile temizliklerinde personel sayısı önemlidir. Yeterli sayıda ki personelin planlı ve koordineli çalışması ile villa temizliği dört dörtlük şekilde tamamlanacaktır.

Zaman yönetimi ve geniş alanın her bir köşesinin aynı kalitede temizlenmesi en az dört personelin çalışması ile mümkündür. Firmamız her mekânın ihtiyacı olan temizlik hizmetinin standartlarını doğru tayin eden çalışma prensibi ile müşteri memnuniyeti yüksek kalitede temizlik hizmetini villalar için de verir.

Villa Temizliği Standartları Nelerdir ?

Villa temizliği için gerekli olan öncelikli olarak yeterli sayıda personel ile hizmet verilmesidir. Temizlik işlemini yapacak personelin alanı tanıması, ihtiyaçlarını ve önceliklerini tanıması önemlidir. Mekânsal detaylara hâkim personel kendi için de yapacağı iş planlaması ile koordineli bir çalışma yürütmelidir. Villanın her bir alanına gerektirdiği kadar zaman ayrılmalıdır. Öncelikli alanların, detaylı temizlik gerektiren alanların, dış alan ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi gerekir.

Her villa kendine özgü yüksek kalite özellikler taşır. Bu bazen bir eşya olurken bazen özel bir granit tezgâh olabilir. Temizlik personeli kullandığı temizlik ürünlerini doğru seçmeli, hijyen sağlarken malzemelerin özelliklerini korumalıdır. Aşındırma ya da matlaştırma gibi olumsuz etkiler yaratacak ürün ve ekipmanlardan uzak durulmalıdır. Temizlik yapmak kadar, nereyi ne şekilde temizleyeceğini bilmek ancak profesyonellerin işidir. Doğru malzeme ve yeterli iş gücü ile zamandan ve paradan tasarruf edilerek yüksek kalite bir temizlik hizmeti almak için firmamız profesyonel ekibi ile villa temizliği hizmeti verir.Beylikdüzü temizlik makalemizden yararlanabilirsiniz.

 

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara