Duvar Tavan Temizliği

Duvar ve tavanlar ev, işyeri gibi alanların en önemli kısımlarıdır. Günlük hayatta insan trafiğinin yoğun olduğu yerler de en çok duvar ve tavanlar kirlenir. Duvarların temizliği kişisel olarak yapılsa da işlem gördüğü boya nedeni ile tahribata uğrayabilir. Özellikle çeşitli alçı ve boya işlemi görmüş duvarlar temizliğin de artık temizlik firmaları tercih edilir.

Evlerde duvar ve tavanların kirlenmesine neden olan birçok durum bulunur. Örneğin; sigara kullanımı duvarları karartabilir. Ayrıca duvardaki  lekeler çoğunlukla, parmak izleri ve mikroplu tozlardan oluşur.

Duvar Tavan Kirlenme Sebepleri Nedir?

Evin bölümü olan mutfak ta yapılan yemekler de duvarları etkiler. Duvar tavan temizliği işlemine sebep olan yemek kokusu, dumanı gibi durumlar duvarlar da kir bırakır. Tabiki duvar ve tavanlar kolay yollar ile birlikte temizlenebilir. Fakat bu temizlik kalıcı olmaz. Kalıcı olmayan temizlik daha çok zaman kaybına ve maliyete neden olur. Duvarlarda sadece sigaradan değil hava kirliliği sebebi ile  zamanla islenme oluşur. Bu islenme, duvar temizliğini zorunlu hale getirir.

Duvar ve tavanların kirlenmesinin bir diğer nedeni de rutubettir Rutubet tavanın alçıları ile birlikte kirlenmesine ve renk değiştirmesine sebep olur. Zamanla tavandan başlayan bu problem önlem alınmadığı takdirde duvarlara doğru ilerlemektedir. Temizlik ekipleri buna da birçok çözüm getirir.

Duvar Tavan Temizliği Aşamaları Nelerdir?

Duvar tavan temizliği  yapılmadan önce duvar silimi esnasında; temizlik firmaları oda veya mutfak ta  bulunan eşyaları, zarar verilmeden kaldırılır ve  sonra özenle tekrar yerlerine yerleştirilir. Tüm eşya boşaltma işlemi tamamlandıktan sonra temizlik firmaları duvar temizliğinde ilk adım olarak elektrik süpürgesi fırçalı ucuyla duvarları süpürme işlemini gerçekleştirirler. Bu işlemin en büyük faydası  duvarda olan tozlar odaya yayılması önlenmesidir. Süpürge sonrasında  duvar mikrofiber bir bez ve sıvı deterjan kullanılarak detaylı silinir. Bu silinme işlemini için firmalar  duvarların silinebilir özellikteki boya olup olmadığını tespit eder.

Duvar tavan temizliği  sırasında temizlik firmaları tarafından tespit edilen Ev, iş, büro gibi alanlarda köklü temizlik anlayışı ile  duvar temizlenir. Ekipler duvarlara uygulanan özel temizleme maddesi kullanarak duvar yüzeyine zarar vermeyen bir malzeme ile uygulama yaparlar. Duvar alanlarının temizliği  yılda bir kez olacak şekilde yapılabilir.

Duvar Tavan Temizliğinde Dikkat Edilecek Hususlar  

Duvarların temizliğinde dikkat edilen boya çeşitleri vardır. Bunlar  silikonlu su bazlı boyalar, silikonlu saten boyalar, saten tiner bazlı boyalar şeklindedir. Temizlik firmaları bu boya bazlı duvarlara uygun ekipman ve kimyasal madde kullanarak temizliği gerçekleştirirler.

Duvar ve tavan temizliği işleminde uzman ekip daime teknolojik aletler kullanır. Bunlar erişilemeyen tüm yerlere erişerek temizliğin sorunsuz ve tamamen olmasını sağlar. Gündelik yaşam da sigara, parmak izi veya diğer lekeler sadece duvarlar da leke bırakmaz. Bizim fark etmediğimiz birçok leke tavanlarda kalıcı lekeler bırakır. Özellikle tavanlar sıradan temizlikle çıkarılması çok zor olabilecek  kir ve diğer lekeleri anında toplar.

Bu kirler uzman bir ekip tarafından destek alınmazsa inatçı lekelere sebep olabilir. Ekipler lekelerin tavanda nerede göründüğünü öncelikle tespit ederler. Bazen temizliği hiç gerçekleştirilmemiş tavanlar yosun, mantar gibi tehlikeli maddeler içerebilir. Bundan dolayı tavan ömrü kısalabilir.

Duvar ve Tavanların Temizliğinde Hangi Firmalar Tercih Edilmelidir?

Duvar tavan temizliği, profesyonel temizlik firmaları ile çalışmayı gerekli kılar. Firmamız boya ve alçıya göre temizlik planı yaparak sorunsuz bir dip temizlik sağlar. Kullandığı kimyasalların zararsız oluşu ile duvar ve tavanlar da kalıcı çözümler sağlar.

Evlerin, ofislerin ve diğer alanları en çok kirlendiği bir diğer alan da tavanlardır. Tavanlar temizlik olarak en zor yapılan kısımlardır. İnsan yoğunluğu olan ve yüksek tavanlı yerlerde  diğerlerinden daha kirli şekilde görünür. Temizlik ekipleri bu tavanları temizlemek ve çok fazla kiri silmek için mikrofiber bir bez ler kullanır. Ayrıca ilk aşama da firmalar tüm kirleri almak için  teknolojik donanıma sahip sıva veya beton tavan elektrikli süpürge kullanır.Beylikdüzü temizlik firması makalemizden faydalanabilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara