Gökdelen Camlarının Temizliği Ne Zaman Yapılır

Gökdelen Camlarının Temizliği Ne Zaman Yapılır?

insanlara güzel ve etkileyici bir izlenim vermek için yapılan gökdelen camlarının temizliği de bu etki de büyük faktör olacaktır. Zira temiz olmayan, üzerinde leke, çamur gibi istenmeyen maddeler bulunan bu camlar vereceği ilk izlenimde olumsuz etkiler oluşturur.

Bu sebeple bundan kaçınmak için gökdelen cam temizliğinin vakti geldiğinde ertelenerek ihmal edilmemelidir. Zira basite alınsa dahi bir şirket veya firma için büyük kayıplara sebep olacağı gibi imajını da zedeleyecektir. Bu sebeple Beylikdüzü temizlik firmaları olarak ilk tavsiyemiz gökdelen camlarının temizliğine ve hijyenine özen göstermektir.

En Uygun Temizlik Mevsimi

Gökdelen camları direk dışarı ile temas eden ve ayrıca bir hayli yüksek, uzun, geniş olan bir şekilde kurulmuştur. Bu sebeple her ne kadar onlara bakmak göze hoş gelse de, temizliği bir hayli meşakkatlidir. Bu nedenden ötürü sık sık temizlenmesi pek de mümkün sayılmaz. Aynı şekilde sadece vereceği zahmetten sebep değil, bazı zamanların bu temizlik için uygun olmamasından ötürü de her istenilen vakitte ani kararlar alınarak temizlenmesi mümkün olmaz. 

Gökdelen camları için belirli vakitler genellikle bahar mevsimidir. Zira ılıman bir havaya sahip olan baharlar ne yağmur, ne kar, ne dolu, ne şiddetli bir rüzgâr, ne de yakıcı bir güneş barındırır. Tüm bu sayılan etkenler dış cephe ve gökdelen camlarında olumsuz istenmeyen etkenler oluşturacağı için en uygun mevsim bahardır. Hem camlar silindiğinde herhangi bir neden onları tekrar kirleterek ve leke bırakarak emeği boşa çıkarmaz. Hemde temizliği yapan kişilerin sağlığı ve hayatı tehlikeye girmez.

Gökdelen Cam Temizliği Ne İle Olur?

Gökdelen cam temizliği yapmak isteyen kişiler bellerine halatlar bağlayarak yukarıdan aşağıya bezler ve silecekler yardımı ile gökdelen temizliği yaptıkları gibi, asansörlü vinçler veya gökdelen için uygun dış cephe temizleme makinesi ile de bu temizlik sağlanabilir. Her birisi gökdelen temizliği için uygun imkânlar olsa da, dikkatli olmak gerekir.

Zira silen ve temizliği yapan kişiler için oldukça tehlikeli durumlarla karşılaşılabilir. Bu sebeple her daim bu işte ve hizmette daha önceden tecrübesi olan kişilerin bu görevi üstlenmesi daha sağlıklı olacaktır. Bizler Beylikdüzü temizlik şirketi olarak çalışanlarımızın güvenliğini sağladığımız gibi aynı zamanda hizmeti isteyen kişilerin de maddi açıdan güvenliğini sağlamanın sorumluluğunu alıyor ve titizlikle görevimizi tamamlıyoruz.

Gökdelen Hizmetini Hangi Firmalardan Almak Gerekir?

Belki de dış cephe cam temizliği arasında en meşakkatli ve tehlikeli olanı gökdelen camlarının temizliğidir. Zira en yüksek binalar olması hasebiyle ve aynı zamanda tamamen camdan yapılmış olması sebebiyle bünyesinde bir kaç zarar barındırabilir. Birincisi temizliği yapacak kişinin herhangi bir tehlikeye mâruz kalması iken, ikincisi de gökdelen camlarının bir çizim veya hasar görmemesidir. 

Bu sebeplerden yola çıkarak alınması gereken kararlardan birisi de bu hizmeti işinde uzman ve son derece bilgi sahibi olan firmalardan almaktır. Daha önceden birçok tecrübe edinmiş ve artık işinde uzman olmuş kimseler güvenle bu hizmeti sunacaktır.

Gökdelen Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gökdelen temizliğinde hem temizlik yapılacak gökdelen açısından hemde temizliği yapan kişiler açısından dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır. Bunlara dikkat edildiğinde hem daha kaliteli sonuçlar elde edilecek hem de hizmet güvenle tamamlanacaktır.

Gökdelen açısından dikkat edilmesi gerekenler öncelikle kullanılan malzemenin kalite ve sağlık standartlarına uygun olmasıdır. Bu şekilde olunca hem camlar çizilmeyecek ve kirler kolaylıkla çıkacak, hem de temizlik yapan kişi bundan olumsuz yönde etkilenmeyecektir.

Kullanılan Malzemenin Uygunluğu

 Ayrıca gökdelen camlarının etrafında farklı malzemeden imal edilen çerçeveler bulunur. Bu çerçevelerde kullanılacak deterjanın da onun malına uygun olması gerekir. Örneğin camlarda kolay kolay pas lekeleri oluşmaz fakat çerçeveler için bu mümkündür. Bu sebeple çerçevelerdeki bu pas lekesini gidermek için özel deterjanlar tercih edilir.  

Bir diğer husus ise dış cephe temizliği hizmetinde dikkat edildiği gibi gökdelen camlarında da yukarıdan aşağıya doğru temizlenir. Zira aşağıdan başlanırsa üst tarafın temizlenmesi sırasında sıvı damlayarak temizlenen bölge de leke oluşmasını sağlayabilir. Bu sebeplere dikkat edilirse daha düzenli ve güzel sonuçlar elde edilecek, hizmet kaliteli bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Temizlik Firmalarında Dikkat!

Gökdelen temizliği hem sorumluluk hemde pratik isteyen bir işlemdir. Zira çok büyük devasa bir yapıya sahip olması temizlik esnasında strese sebebiyet verebilir. Aynı zamanda pratik bilgi ve tecrübeye sahip olmayan kişiler tarafından yapılırsa, daha uzun sürebilir ki bu da fazla fiyat alınmasına sebebiyet verecektir. Bu sebeple temizlik firması seçerken mutlaka önceden araştırma yapmalı ve bu hususta acele edilmemelidir.

İşinde uzman ve ince detaylara hâkim olan firmalar aldığı güzel, olumlu yorumlar sayesinde veya tavsiye edilmesi sayesinde tercih edilir. Hal böyle olunca gökdelen temizliğinden sorumlu olan kişinin de gönlü rahat edecektir. Zira hem gökdelen açısından hemde temizleyen görevliler açısından bir sıkıntı ile karşılaşılacak olursa, bu durum gökdelen temizlik firmasını ayarlayan kişi için problemler oluşturabilir.

Gökdelen Temizliğinin Önemi

Gökdelen temizliği zahmet veren bir iş olsa da her daim işinde hassas olan firmalar seçilmelidir. Zira gökdelenlerin sadece dış çevresindeki görüntü değil iç kısımlarının da hijyenik olması önemlidir. Çalışan ve sürekli orada bulunan kişiler camlarla temas halinde olduğundan hastalıklar zuhur edebilir. Bu nedenle tıpkı verilen izlenim, imaj, hoş görüntünün sağlanması gibi sağlık açısından da önem arz eden gökdelen temizliği yılda en az iki kere yapılmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir