Bina Cam Temizliğinde Kullanılan Ekipmanlar

Günümüzde binaların dış cephe cam temizlikleri konusu çok önemli bir hal almış durumda. Dış cephe cam temizliği için mutlaka profesyonel bir temizlik hizmeti almak gerekmektedir. Normal binaların temizlik personelleri iç mekân temizliklerini çok rahat yapabilmektedir.

Ancak dış cephe temizliği için ekstra donanımlı teknolojik ürünler, ekstra temizleyici ürünleri ve profesyonel alanında uzmanlaşmış bir kadro olması gerekmektedir. Dış cepheler temizlenmesi en zor bölgelerdir. Hijyen alanı dışında kalan bölgelerdir. Öyle ki toz, toprak, yağmur, kar, güneş gibi her türlü hava olayı ile bire bir temas halindedir. Hal böyle olunca dış cephe temizliği içinde özel ekipmanların üretilmesi farz olmuştur.

Bina Cam Temizliği Neden Gereklidir?

Temizlik hem çalışan hem de çalıştıranlar için önemli bir unsurdur. Temiz olmayan bir yerde ne oturulabilinir nede çalışılabilinir. Beylikdüzü temizlik firmaları firmanızın ya da evinizin bina camları ile ilgili bir ihtiyacınız olduğu da bir telefon kadar yakındır. Binaların dış yüzeylerinin temiz olması binanın dayanıklılık gücünü artırır.

Bakımlı olan binalar her zaman uzun yıllar ayakta kalan binalardır. Cam temizliği özellikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Her firma bina cam temizliği yapamaz. Bunu yapabilmek temizlik ekipmanları ve temizlik ürünlerine ihtiyaç vardır.

Dış cephe temizliği profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Özellikle temizlik esnasından kullanılacak olan her türlü teknik yâda diğer ekipmanların kullanımı konusunda deneyim sahibi olmalıdır. Kullanılan tüm ürünlerde TSE belgesi aranmalı ve kimyasallar ürünlerin içerikleri yapılara ve insan sağlığına zararlı içerikleri olmamalıdır.

Yüksek Binaların Cam Temizliği

İstanbul büyük bir şehirdir. Ve İstanbul şehrinde çok fazla sayıda gökdelen, plaza, yüksek katlı bina vardır. Beylikdüzü temizlik şirketi tüm bu binaların cam temizliği işlerini yapmak için güvenilir bir firmadır. Yüksek katlı binaların cam temizliği çok zor ve riski yüksektir. Bu tip binaların cam temizliğinde kullanılan ekipmanların çok özel ve her daim bakımlarının yapılmış olması gereklidir.

Yüksek binaların cam temizliği yapılırken çeşitli platformlar, vinçler, özel iskele kurulumları kullanılmaktadır. Ayrıca seçilen personel de tüm eğitimlerini almış alanında uzmanlaşmış bir ekip olması gerekir. Dağcılık eğitimi almış olan personeller özellikle yüksek katlı binaların cam temizliği hizmetinde çokça rastlanılmaktadır.

Cam temizliklerinde kullanılan kimyasal içerikli temizlik malzemeleri dış cephe izolasyonuna uygun olmalıdır. Temizlik yaparken sonucunu mükemmel beklerken yapıya zarar veren durumlardan kaçınılmalıdır. Bu yüzden çok iyi bir keşif yapılması gereklidir.

Yüksek Binalardaki Temizlik Ekipmanları

Plaza, gökdelen gibi kar sayısı çok yüksek olan binaların dış cephe cam temizliklerinde özellikle dağcılık eğitimi almış personeller hizmet vermektedir. İnsan sağlığı, iş güvenlik kuralları en önem verilen değerlerdendir. Yüksek binalarda cam temizliği yapılırken çelik halatların montajı ile aşağı katlara sarkan bir sepet içerisinde cam temizleme işi ifşa edilir.

Dış cephe cam temizliğinde kullanılan ekipmanların her daim bakım ve kontrollerinin yapılmış ve sağlamlığının test edilmiş olması çok önemlidir. Çünkü sonu ölümle sonuçlanabilen istenmeyen kazalar tedbirliksizden dolayı yaşanabilir. Temizlik ekipmanları kullanımı bina cam temizliğinde profesyonellik gerektiren bir olgudur.

Emniyet kemerlerinin dünya standartları kalitesinde olması çok önemlidir. Teleskopik uzatma tekniği ile yapılan dış cephe cam temizliğinde uzatma sopası sayesinde sarkıtmaya gerek kalmadan 5 ile 6 metreye kadar olan bina cam temizlikleri yapılabilmektedir. Temizlik işi yapılırken başta yapılan plan dâhilinde gidildiğinde hiçbir sıkıntı yaşamadan ekipmanlarında yardımı ile kısa sürede temizlik işi bitirilir.

Cam Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Yüksek binaların, plazaların, gökdelenlerin cam kaplı yüzeylerinin yılda en az iki kere dış cam temizliğinin yapılması yeterli olacaktır. Zaten temizlik esnasında kullanılan ürünler uzun süre temiz kalmasını sağlayacak olan ürünlerdir. Bu yüzden uygun temizleme maddeleri kullanılarak yüksek katlı binalarda yılda iki kez buda genelde ilkbahar ve sonbahar aylarının başı olarak tercih edilir yeterli olacaktır. Temizlik firmaları ekipmanlarını her gün kullanabilmektedir.

Bu yüzden firmalara teklif verirken küçük temizlik ekipmanları için firmaya özel kullanım yapacaklarını beyan ederler. Ayrıca kullanacak olan büyük ekipmanların her işlemden sonra kontrollerinin yapılıp ayrıca senelik bakımlarının yapılması da büyük önem taşımaktadır. Ekipmanlar üzerinde yapılmadan atlanacak bir konu güvenlikten tutun da temizlikte ki başarısızlığa kadar zincirleme bir reaksiyon göstererek tüm işi mahvedebilir.

Cam Temizleme Ekipmanları Kullanımı

Dış cephe cam temizliği için kullanılan ekipmanların başında işi kolaylaştırması ve daha güvenilir olması açısından cam temizleme vinçleri gelmektedir. Cam temizleme vinçleri yetki belgesine sahip operatörler tarafından kullanılır. Vinç ucunda bir sepet vardır. Bu sepet içerisinde de işi yapacak deneyimli personel. Personel ve vinç operatörü sürekli olarak irtibat halinde olmalıdırlar. Göz teması ile konuşabilme yeteneğine de sahip olmaları artı bir avantajdır.

Bina cam temizliğinde kullanılan ekipmanlar içerisinde büyük makineler, vinç, sepet gibi aletlerin dışında küçük temizlik malzemeleri de vardır. Hepsi bir bütün olarak mükemmel sonuç almayı sağlar. Kullanılan bezden tutun uzatıcı çek sil ucuna kadar tüm ekipmanlar temizliğin ayrılmaz parçalarıdır.

Cam Temizliğinde Yerimiz

Binaların dış cephe cam temizlikleri esnasında ne kadar kaliteli ekipman kullanılırsa o kadar güvenlik olur ve temizlik sonucunda istenilen hedefe ulaşılabilinir. İster sarkarak, ister teleskopik uzatma ile isterseniz sepetli yâda asma iskele sistemi hangi sistem yapılan keşifte uygun bulundu ise o ekipman ile temizliğe başlanılır.

Bina camlarının temizlik hizmetinde özellikle dış cephe cam temizliği işinde yılların tecrübesini son teknoloji teknik donanımına sahip ürünlerle, kullandığımız kaliteli temizlik maddeleri ile kalifiye ve işinin ehli personel ve güler yüzlü memnuniyet odaklı personel ile sürekli yenilenen ve yenilikleri takip eden bir firma olarak bizleri tercih edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir