Cam Silme Fiyatları

Cam silme işlemleri ister herhangi bir binanın camları olsun, isterse büyük fabrika, plaza, ofis, kurum binaları gibi yerlerin camı olsun öncesinde olan yapılması gereken işlemlerdendir. Bu işlem iç temizlik ve yüzey temizliği gibi herhangi vakitlerde yapılmayıp özel günlerde yapılması programlanır. Bu sebeple biraz sorumluluk isteyen ve bazılarına göre strese neden olan bir faaliyettir. Aslında düşünce ne olursa olsun, sonuç şudur ki cam temizliği için en uygun günler ve en tecrübeli kişiler ayarlanırsa ortada strese sebep olacak bir etken de kalmayacaktır.

Cam Silmenin Püf Noktaları

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak her türlü temizlik hakkında tecrübe ve yeterli bilgiye sahip olmanın eminliği içerisinde sizlere hizmet sunuyoruz. Temizlikte uzman ve profesyonel olmanın yolu bilgiden çok pratikten geçse de, püf noktaları bilmekte önemlidir. Cam silme işleminde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, deterjanın cama uygun içeriklere sahip olmasıdır. Zira her deterjan hijyen sağlasa da kullanılacak zemine uygun olmayan deterjan parlaklık vermeyebilir.

Mesela herhangi bir zemin deterjanı ile camlar silinse temiz olacaktır ve kirler mikroplar giderilecektir. Fakat camda izler kalabilir, yanı sıra da parlak bir görüntü ortaya çıkmaz. Bu sebeple mutlaka cama uygun deterjan silinerek hem temizliği ve hijyeni, hemde parlak ve pürüzsüz görüntüsü oluşturulmalıdır. Bu noktada cama uygun deterjanın insan sağlığına da yapacağı etki düşünülerek zararsız ve kalite standartlarına uygun olanların tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

Cam Silmede Kullanılan Malzemeler

Dış cephe cam temizliği olsun veya herhangi bir binanın iç camları olsun her birisinde de cam silme malzemelerinde ortak kullanıma uygun olanlar vardır. Mesela cam bezleri ve deterjanlar her türlü cam temizliğinde kullanılırken, silecekler ve uzun saplı gereçler dış cepheye veya plaza camlarına daha uygundur. Yine aynı şekilde eğer cam yüksekliği fazla ise, merdiven veya dış cephede vinçten yardım alınabilir.

Malzemelerin Özellikleri

Bunların yanı sıra bu gerekli malzemelerin kalitesi ve temizliği de önemlidir. Mesela kullanılan bezler mikrofiber özelliğine sahip olursa, hem daha güzel sonuçlar elde edilir hemde tüm bakteri ve mikroplar giderilerek daha hijyenik ortamlar sağlanır. Veya cam temizliğinde sileceklerden yardım alınarak kurutma işlemi yapılırsa, bu sefer sileceklerin her kullanımdan sonra temizlemesi gerekecektir. Bu camda herhangi bir iz yâda lekenin kalmayıp kaliteli sonuçlar alınması için önem arz eder. Dış cepte temizliğinde uzun saplı bezler ve silecekler kullanılırken iç camların silimi için buna gerek kalmayacaktır.

Cam Temizliği Fiyatlarının Etkenleri

Cam temizliği yapılacağı zaman ayarlanıp ta artık firma araştırılma işlemi kaldıysa, bu esnada bir kaç hususa dikkat edilmesi gerektiği gibi firmanın vereceği fiyata da dikkat etmek gerekir. Her firmanın temizlik kriterleri bir değildir. Kendisine özel tarzı olup uyguladığı yöntemler de farklı olduğu gibi, cam temizliği hizmeti için vereceği fiyatta değişecektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, fiyat ve temizlik işlemeleri ile ilgili bilgilerin daha önce alınmasıdır.

Tabi ki bina görülmeden ve camların büyüklüğü ve ebatı bilinmeden fiyat vermek doğru olmayacaktır çünkü cam silme fiyatlarını etkileyen etkenlerden birisi de camların büyüklüğü, eni, sayısıdır. Fakat yine de belli standartlar olduğu için önceden bilgi verildiğinde mutlaka tahmini bir fiyat belirlenir. Bunları önceden konuşmanın avantajı ise, temizlik hizmeti alındıktan sonra herhangi bir sorunun çıkmamasıdır.

Fiyat Belirleme De En Önemli Faktörler

Beylikdüzü temizlik firmaları olarak cam silme hizmetlerinde neye göre fiyat verilmesi konusunda bilgi vermek müşterilerin yararına olacaktır. Nasıl ki camların boyutu, fazlalığı gibi sebepler fiyatta artış veya düşüş sağlayacağı gibi, aynı şekilde camların ne kadar süre önce temizlendiği de önem arz eder. Zira yıllardır temizlenmeyen firma, fabrika, iş yeri gibi büyük binaların ve plazaların camları beklendiğinden ve her zamankinden daha kirli olabilir.

Bu da temizlik yaparken meşakkat verir ve daha fazla emek, vakit harcanmasına yol açar. Bunlar da fiyatta büyük oranda etki oluşturur. Aynı zamanda bir diğer husus ise, eğer evlerin camları için temizlik hizmeti alınacaksa evde balkon camı olup olmadığı, eğer büyük yapıdaki binaların dış cephe camları için temizlik alınacaksa kaç katlı olduğudur. Bu faktörler cam silme hizmeti almadan önce firma ile detaylı bir şekilde konuşulmalı ve sonrasında tahminî fiyat aralığı istenmelidir.

Cam Temizleme Zamanları

Dış cephe temizliği gibi camların temizlenmesi içinde her vakit uygun olmaz. Belki diğer temizlikler istenen vakitte yapılabilir ve kişi anı kararlar alarak istediği bölümü temizleyebilir. Fakat cam temizliğinde durum ve süreç bu şekilde olmaz. Bazı günler cam temizliği için pek uygun değildir bilakis emeğin boşa gitmesine veya daha fazla zahmetli silmeye sebep olabilir. Tabi tüm bunlara sebep olan ana faktör hava durumu koşullarıdır.

Belki bahar ve yaz aylarında daha fazla cam silme imkânı bulunsa da, kış aylarında uygun vakitlere pek az rastlanır. Zira sürekli yağmurun veya karın yağması camların silinme esnasında lekeye sebep olacakken, şiddetli rüzgâr da silen kişi için tehlike oluşturacaktır. Bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda en uygun zamanlar yağmurun, karın, şiddetli esen rüzgârın ve aşırı yakıcı olan güneş ışınlarının olmadığı günlerdir.

Cam Temizliğinde Titiz Hizmet

Cam temizliği yaparken tıpkı diğer temizlik hizmetlerimizde olduğu gibi titizlikle çalışıyoruz. Malzemenin toz bırakmayan ve hijyeni sağladığı gibi camlarda parlaklık oluşturan ve ayrıca cam malzemesini çizmeyen özelliklerde olmasına dikkat ediyoruz. Kaliteli malzemeler kullanarak, işinde uzman olan ekibimizle kaliteli hizmetler sunmaya son derece gayret ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir