Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Beylikdüzü temizlik firmaları olarak her alanda temizlik vermeye devam ediyoruz. Bunların arasında ayrıca cesaret edilmesi zor ve oldukça meşakkatli sorumluluklara sahip olan dış cephe temizliğini de sizin için üstleniyoruz. Birçok dikkat edilmesi gereken püf noktalara dikkat ederek, temizliği en güzel şekilde tamamlamaya özen gösteriyor ve tıpkı kendi işlemimiz gibi mühim sayıyoruz. Temizlik itibarın oluşumunu sağlayan etkenlerdendir. Bizler de hem sizin hem de kendi şirketimizin itibarı için, en mükemmel sonuçlar almaya gayret ediyoruz. Bu sebeple bizleri her türlü temizlik işlemlerinizde olduğu gibi, dış cephelerin temizliğinde de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Dış Cephe Temizliğinde Önemli Noktalar

Dış cephe temizliği cephenin malzemesine uygun malzemelerle gerçekleştirilir. Mesela bazı dış cepheler tuğla, kiremit, pirket, beton gibi malzemelerden oluşurken bazısı da sadece cam malzemesiyle döşenmiş olabilir. Bu sebeple burada dikkat edilmesi gereken ilk husus dış cephede kullanılan malzemeyi öğrenmek ve onun yapısına zarar vermeyecek uygun malzemelerle temizliğe hazırlanmaktır. Örneğin; beton, tuğla, sıva, boya gibi işlemleri yapılan bir binanın dış cephesinde bu malzemeler ve aynı zamanda camlarda bulunur. Hatta balkona sahip olan binalar dahi vardır. Bu sebeple dış cephe temizliği almak isteyen kişiler, temizlik yaptıracağı firmaları aradıklarında bina hakkındaki detaylı bilgileri vermelidir. Buna uygun deterjan ve temizlik malzemeleri getirilerek temizliğe başlanır.

Beton Dış Cephenin Temizliği

Yıllardır temizlenmeyen ve önemsenmeyen dış cepheler artık iyice kirlenip, bir an önce temizlenmesi gerekebilir. Yükseklik ve genişliğinden ötürü cesaret edilmediği zamanlarda akla hemen temizlik firmaları geliyor. Her türlü dış cephenin temizliği hakkında hizmet veren Beylikdüzü temizlik şirketi uygun malzeme ve ekipmanla daha hizmet için hazırdır. Özellikle beton binalarda farklı çeşitte malzemeler kullanılır. Beton kısımlar bezlerin aracılığı ile temizlenmeyeceği için o bölgeye en uygun olan malzemeler fırçalardır. Genellikle uzun saplı fırçalar yardımı ile daha kolay temizlik yapılır. Deterjanlı sulara batırılarak silinirken, hatta bazen binanın dış cephesinin hassaslığına göre sadece nemli fırça ile temizlenmek zorunda kalınabilir. Ayrıca bu tarz binaların hem cam ve balkon gibi bölümü olup, hem de beton olduğundan dolayı iki farklı şekilde temizlenir. Camlar için cama özel temizlik sistemi uygulanır.

Camlı Dış Cephe Temizliği 

Dış cephe tamamen cam ile kaplı olunca veya binanın belli bölümlerinde cam balkon bulunursa bunların temizliği hep aynı sistemle yapılır. Burada camlar için özel, cam çerçeveleri için de kendisine uygun deterjanlar kullanmak daha kaliteli sonuçlar doğurur. Camlar temizleneceği vakitte kova içerisine deterjanlı su yapılır ve çerçevelerin temizliği için de ekstra olarak fısfıslı deterjan alınır her ikisinin temizliği de aynı anda ilerler. Mesela önce çerçeveler silinir ki camlarda sonradan leke kalmasın veya deterjan kalıntısı unutulmasın, sonrasında da camlar ıslak bezle silinip, silecekle kurutulur.

Temizliğe Nereden Başlanır?

Dış cephe cam temizliği yapmadan önce firmamız gelerek, temizliğin yapılacağı bölgeyi gezer ve en uygun başlangıç noktası olarak nereyi görürse oradan başlar. Ayrıca bunun haricinde dış cephe camları daima yukarıdan aşağıya doğru temizlenir. Zira alt kattan temizliğe başlandığı takdirde, üst kısımlar deterjanlanırken mutlaka aşağıdaki temiz camlara leke damlayacaktır ki buda verilen emeği boşa çıkarır. Bu sebeple dış cephenin temizlik süresinin daha kısa olması açısından ve daha özenli bir şekilde yapılmasından dolayı bu düzene dikkat etmek gerekir. 

Beton Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Betondan olup, bir kısmında cam olan dış cephelerin temizliği, binanın büyüklüğü kadar zaman alır. Bu sebeple ne kadar fazla emek verilir ve vakit harcanırsa fiyatta o kadar ekleme olur. Ayrıca cam bölümlerin temizlenmesi daha detaylı olduğundan binadaki cam sayısı ve büyüklüğü de fiyatın belirlenmesinde rol oynayacaktır. Bunların yanı sıra, temizlikte kullanılacak malzemelerin kim tarafından karşılandığı ve firmanın ne kadar uzaklıkta yani farklı semtten gelip gelmediği gibi hususlar da göz önünde bulundurularak net bir fiyat belirlenir. Bu fiyatların en azından dış cephe temizliği yapılmadan önce konuşulması, müşteri ve firma arasında herhangi bir sorun olmaması açısından daha doğru olacaktır.

Cam Cephelerin Temizlik Fiyatları

Dış cepheler tamamen camdan oluşuyorsa, bu sefer temizlik daha ince ve dikkat edilmesi gereken bir hal alır. Zira camlar yapı gereği hassas malzemeler olduğu için kırılma, çatlama hatta çizilme durumları söz konusudur. Bu sebeple hassasiyet istediğinden fiyatları da diğer dış cephelere nazaran daha fazla olabilir. Dış cephe cam temizliği fiyatları belirlenirken de, temizlikte kullanılacak her türlü malzemenin kimin tarafından karşılandığı hesap edilir. Buna göre fiyatta artış ya da eksilme meydana gelecektir. Zira camlar için hem cama, hem de çerçeveye uygun olan deterjan, bez, silecek, uzun saplı malzemeler, kovalar olacaktır. Bu hususlar göz önünde bulundurularak ve yanı sıra dış cephenin yükseklik ve genişliği de hesaba katılarak bir fiyat belirlenir.

Fiyatta Adalet Prensibi

Bizler Beylikdüzü temizlik şirketi olarak, her müşterimize eşit davranmaya son derece gayret ediyoruz. Ayrıca hesaplanması gereken tüm ayrıntıları sadece müşterilerimizin açısından değil, kendi tarafımızdan da hesaplıyor ve adil bir sonuca varmak için elimizden gelen tüm imkânları kullanıyoruz. Zaten temizlik firmasında da diğer firmalarda olduğu gibi en önemli olan husus adalet ve güvenilirlik olduğu için, bunun şuuru ve bilinci içerisinde kalıp, taviz vermiyoruz. Hızlı, işinde bilgi ve tecrübe sahibi olan elemanlarımız sayesinde müşterilerimizin memnuniyetini kazanıyor ve işimizde titizlikle emin adımlarla günden güne yükseliyoruz. Daha fazlasını beklemek yerine sadece müşterinin memnuniyetini hedefliyor ve güzel bir sonuçla ayrılıyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir