Cam Silme Vinçleri ile Temizlik Hizmeti

Son yıllarda ev, ofis, işyeri gibi yaşam alanlarında temizlik konuları profesyonel hizmet alımı gerektirmeye başladı. Alçak binaların yerini yükse binaların aldığı, tek katlı işyerlerinden plazalara geçtiğimiz bu dönemlerde özellikle temizlik ile alakalı hizmet almak istendiğinde cam silme vinçleri ile temizlik hizmeti alım konusu çok ihtiyaç duyulan bir iş olmuştur.

Teknoloji ile profesyonel hizmetin birleşme noktasında günümüzde çok fazla gelişmeler yaşanmaktadır. Koca koca binaların, devasa plazaların, Residance yaşam alanlarının kat sayıları her geçen gün fazlalaştıkça cam silme vinçleri ile temizlik hizmeti alımı da çok duyulmaya başlandı. Beylikdüzü temizlik firmaları arasında vinç ile cam temizliği hizmeti veren firma olarak biz bulunmaktayız. Cam silme vinçleri ile temizlik hizmeti son yıllarda çok tercih edilen bir hizmet olmuştur. Güvenliği sağlandığı takdirde zamandan tasarruf edilir.

Cam Silme Vinçleri ile Temizlik Avantajları

Yılın belirli aylarında alınacak olan cam silme vinçleri ile temizlik hizmeti özellikle yüksek katlı binaların temizliğinde en çok tercih edilen sistemdir. Çünkü katlar arası cam temizliği yapmak içerden mümkün olduğu gibi dışardan asla mümkün değildir. Camdan dışarı baktığınızda temizlik pırıltısını görmek istediğinizde bu hizmeti veren firmalardan en güvenilir olanını tercih etmek iş güvenliği açısından da önemlidir.

Yetki belgesi olmayan personel cam silme vinçlerini kullanamaz. Emeğin karşılığı olarak ödenecek cüzi bedellerle temizliğiniz en ışıltılı şekilde yapılacak ve hiçbir insan gücü sıkıntısı yaşamadan son teknoloji vinç ve profesyonel operatörleri sayesinde kaliteli bir hizmet alırsınız. Katlarda hizmeti alan firmanın iş akışı etkilenmez. Dış mekân temizliği bağımsız olarak yapılabilir. Ayrıca bir zaman ya da iş durdurma gibi bir eyleme gerek yoktur. Cam temizliğinden sonra işin nasıl yapıldığının kontrolü kolaydır.

Temizlikte Cam Silmenin Önemi

Ev, işyeri ya da ofis yer mekân fark etmeksizin temizlik çok önemli bir olgudur. İç mekân temizliği dışında dış cephe temizliği olarak adlandırabileceğimiz cam silme özellikle bayanların korkulu rüyasıdır. Eskiden cam pervazlarından sarkarak temizlenen camlar artık yapılardaki gelişmeler nedeni ile teknolojik olarak profesyonel hizmet almayı mecbur kılmıştır. Artık çok katlı binaların camlarını temizlemek için vinçli sistem kullanılmaktadır.

Hem insan güvenliği açısından hem de temizlik açısından bulunmuş ve uygulamaya konulmuş en iyi temizlik hizmetlerinden biridir. Cam silme işi basite alınacak bir iş değildir. Yüksek katlı binaların camlarını silme işi ise hiç de küçümsenecek bir iş değildir. Cam silmek uzmanlık gerektiren bir durumdur. Vinç kullanımından cam temizliğini yapacak olan personele kadar tüm akış protokolündeki detaylar üzerinde titizlikle durulmalıdır.

Cam Silme Vinçleri ile Temizlik Neden Tercih Edilir?

Yüksek katlı binalarda cam silme işlemi iç mekândan yapılması çok zordur. Mutlaka dışarıdan müdahale edilmesi gerekir. Böyle bir durumda vinçli cam temizleme aletleri devreye girer.  Vinç ile cam temizlik hizmeti almaya karar verdiğinizde iş güvenliği önceliklidir. İşe başlamadan önce bununla ilgili tüm detaylar hizmeti alan ve verecek kişi arasında bir sözleşme ile imza altına alınır. Cam temizleme işinin yapılacağı gün bina etrafındaki güvenliğinde sağlanması gerekir.

Bunun için hizmet esnasında bina etrafında araç ve insan bulunmaması hususu çok önemlidir. Ayrıca bina üzerin açılır pencereler var ise bunların hepsinin kapatılması istenir. Özellikle mesai ve gün ışığının olduğu saatler tercih edilir. Trafik yoğunluğunun çok olduğu saatlerde gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. Dış mekân temizliğini vinçli sistemle tercih etmek hızlı işlem açısından önemlidir.

Cam Silme Vinçleri ile Temizlikte Kullanılan Malzemeler

Residance, Plaza ve yüksek katlı iş yerlerinde cam temizleme işlemi profesyonel bir ekip tarafından yapılır. Temizliği yapacak personel mutlaka özel iş kıyafeti giymek zorundadır. Her türlü emniyet aparatlarını cam temizleme işlemini yaptığı sürece giymek zorundadır. İş güvenliği yönetmeliği şartlarını uyulması gerekmektedir. Dış cephe, cam, cam pervazı temizliğinde özel kimyasal ürünler kullanılmaktadır.

Bunlar temizlik yapılan alanın uzun süre temiz kalması açısından özel seçilmiş ürünlerdir. Anlaşması yapılan gün ve saatler arasında mücbir sebepler dâhilinde iş akışı planlaması anlık değişime uğrayabilir. Cam temizleme esnasında kullanılacak olan vinç ile ilgili olarak tüm bakımlarının yapılmış olması da önemlidir. Bununla ilgili olarak vinç kullanacak personelinin kullanım yetki belgesi, iş izinleri, operatörlük belgesi gibi tüm evrakları her daim yanında bulunmalıdır.

Vinç ile cam temizleme esnasında ortaya çıkabilecek kırılma, çatlama gibi durumlarda sorumluluk yüklenici firmaya aittir. Personelin iş esnasında yaşayabileceği her hangi bir sorun durumunda da iş kazası gibi sorumluluk yine işi yükleyici firmanındır. Dış mekân temizliği ile iç mekân temizliği birbirine karıştırılmamalıdır. İç cam temizliği ayrı bir planlama, dış mekân cam temizliği ayrı bir planlama gerekmektedir.

Vinçli Sistemde Temizlik Nasıl Yapılır

Yüksek katlı binalarda temizlik hizmeti alınmak istendiği zamanda kaç katlı olduğu, camların derinliği, yükseklik gibi her türlü unsur göz önünde bulundurularak ona göre vinç getirilir. Vinçli cam silme hizmetinde profesyonel bir operatör mutlaka olmalıdır. Vinç ucunda bulunan balkon sistemi ile binaların cam temizliği yapılır. Öyle ki cam temizliğini yapacak olan personel ve vinç operatörünün çok iyi iletişim halinde olması gerekir. Aksi halde istenmeyen kazalar ve sonuçlar başa gelebilir.

Vinç ucundaki balkonlu sistem içerisinde personel dışında kendisine lazım olan tüm temizlik malzemeleri de yanında olur. Temizlik esnasında kademe kademe ilerlenir. Sağlık için temizlik, sağlıklı ve güvenilir bir cam silme için vinçli cam silme sistemini kullanan firmamızdan dış cephe cam temizliği hizmetini Beylikdüzü temizlik şirketi olarak bizden güvenle alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir