cikmayan tuvalet lekeleri icin ne kullanilir

Çıkmayan Tuvalet Lekeleri Nasıl Temizlenir, Ne Kullanılır?

Çıkmayan tuvalet lekeleri temizlemek çoğu zaman zor olabilmektedir. Ancak basit yöntemler ile etkili tuvalet temizliği yapabilirsiniz. Tuvaletler gün boyunca sık kullanılan alanlar olduklarından, tuvalette meydana gelen ve hijyen açısından risk oluşturabilecek bu lekeleri temizlemek için çeşitli yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Tuvalet Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Tuvaletler hijyen ve sağlık açısından temiz olmaları gereken yerlerdir. Bu bakımdan tuvalet lekeleri temizlemek büyük önem taşımaktadır. Tuvalet lekelerini temizlemek için ise belirli yöntemler takip edilebilmektedir. Ev ve işyerlerinde en sık kirlenen alanlar olan tuvaletlerde idrardan ya da benzeri maddelerden kaynaklı olarak sıklıkla lekelenmeler meydana gelmektedir. Bu türden lekelerin giderilmesi için ise düzenli olarak temizlik yapmak gerekmektedir.

Tuvalet taşını ya da klozeti temizlemek için çok etkili olan temizlik ürünlerinin kullanılması gerekmektedir. Çamaşır suyu ya da benzer olan mikrop öldürücü çözeltilerin kullanılması tuvalette bulunan tüm mikropların ölmesine ve alanın temizlenmesine etkili olacaktır. Sağlığı tehdit etmelerinin önüne geçilecek bu yöntem ile birlikte daha hijyenik bir tuvalet kullanımı da mümkün olacaktır.

Tuvalet Temizliğinde Hangi Maddeler Kullanılır?

Etkili tuvalet temizliği yapmak için güçlü temizlik ürünlerinin kullanılması gerekmektedir. Kolay tuvalet temizliği yapılmasını da sağlayacak olan bu maddelerin asitli çözelti olmasına dikkat edilmelidir. Asitli çözeltiler tuvalet yapısına da zarar vermeden lekelerin çıkarılmasını sağlayacaklardır. Aynı zamanda kireç sökücü olan çamaşır suyundan da yararlanmak mümkün olmaktadır. Özellikle nemli olmasından dolayı tuvaletlerde kireçlenme sık görülen bir durumdur. Bu kireci yüzeyden çıkarmak ise kimi zaman zahmetli olabilmektedir. Yeni oluşmaya başlayan kireç lekelerini çıkarmak daha kolay olacağından söz konusu kireçlenmeler için bu türden adımlar atmak daha kolay sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır. Özellikle özel şekilde üretilmiş olan kireç taşlarından bu alanda yararlanmak mümkündür. Temizliğin yapılması esnasında ise sert kıllı yapıya sahip olan fırça kullanılması da gerekmektedir.

Ayrıca perde temizliği neden önemlidir? Bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Parlak Görünüm Sağlamak İçin Sirke Kullanımı

tuvalet temizligi sirke kullanimi

Tuvalet temizliğini kolay yapmak için sirke de tercih edilebilecek yöntemler arasındadır. Sirke özellikle etkili bir parlaklık elde etmek için yardımcı olmaktadır. Zengin mineral yapısı ve asidik özelliği ile sirkeyi kullanmak olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır. Yüksek hijyen ve beyaz taşlar sağlayacak olan sirke, kısa süreler içerisinde tuvalet temizliğinin pratik bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Ancak burada sirkenin çeşidine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanılacak olan sirke beyaz sirke olmalıdır çünkü bu sirke türü diğer sirkelere kıyasla daha güçlü bir yapıdadır. Özellikle sarı lekelerin çok pratik şekilde giderilmesi için yardımcı olacaktır. Uygulama öncesinde ise eldiven takınız ve tuvaletin suyunun da tamamen boşaltılmasını sağlayınız. Daha sonra bir püskürtücü yardımı ile sirkeyi tuvalete püskürtün. Biraz bekledikten sonra ise sert fırça ile temizliğini yapın. Kısa sürede lekeler çıkacak ve parlak bir görünüm oluşacaktır.

Beylikdüzü temizlik

Çok İnatçı Lekelerde Tuvalet Temizliği

Çıkmayan tuvalet lekelerinin çıkarılması için boraks tozu kullanabilirsiniz. Boraks tozu çok kuvvetli bileşene sahiptir ve çok kolay bir şekilde lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur. Güçlü kimyasal yapısı ile öne çıkan boraks çok kısa sürede lekeleri yok eder. Bunun için öncelikle tuvaletteki suyun tamamen boşaltılması gerekmektedir. Toz halinde bulunan boraks daha sonra doğrudan izler üzerine serpilir. Ardından ise sert bir fırça ile lekelerin üzerinden geçilir. Fırçalama sonrasında 30 dakika boyunca tuvalet beklemeye bırakılır ve daha sonra su ile temizlenir. Bu sayede en inatçı tuvalet lekelerini çıkarma işlemi tamamlanmış olacak ve hijyenik, sağlıklı ve güzel görünen bir tuvalete sahip olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTıkla Hemen Ara