Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılır

Günümüzde artık yapılan çoğu yeni binaların dış cephesinde cam dediğimiz yapı malzemesi bulunmaktadır. Bu yapılar ise genellikle plaza, iş hanı ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Boydan boya kullanılan bu camların belli periyotlar ile temizlenmesi gerekir. Çünkü binaların iç temizliği kadar dış cephe temizliği de çok önemlidir. 

Cam yapılar hem iç kısımdan hem de dış kısımdan temizlendiğinde temiz bir görüntü elde edinilmiş olunur. İçeriden oturan kişilerin sağlığı ve de dışarıyı iyi görmeleri açısından temizliğin iyi yapılması gerekmektedir. Dış cephe temizliği ise Beylikdüzü temizlik firmaları gibi şirketlerin yardımıyla temizlenir. Çünkü bu şirketler ekipmanları ve malzemeleri ile pratik bir şekilde temizlik yaparlar. Firmamız da bu sektörde son derece detaylı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Dış Cephe Camları Neden Temizlenir?

Dış cephe cam temizliği ise yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı yapılmaktadır. Tüm olumsuz hava koşulları direk dış cephe bölgesini etkilemektedir. Kar, yağmur, egzoz dumanı, çamur ve toz gibi çevresel faktörler doğrudan dış cephe camlarını etkiler. Bu yüzden de bu oluşan kirlerin belli bir aralıklarla temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde çok kötü bir görüntü oluşur. Yüksek ve lüks camlı alanların yanından bile geçildiğinde camların kirli gözükmesi oldukça olumsuz bir durumdur. Dış cephelerin cam yapılmasının  sebebi ise modern bir görüntü elde etmek amacıyla yapılır. Bu nedenle dış cephe cam temizliğinin göz alıcı bir şekilde yapılması gerekir.

Dış Cephe Cam Temizliği Hangi Aralıklarda Yapılmalıdır?

Dış cephe cam yapılarda oluşan görüntü kirliliğini gidermek amacı ile Beylikdüzü temizlik şirketi firmamız aracılığı ile bu hizmeti alabilirsiniz. Cam gibi alanlar çok fazla toz kapladığı için yılın belli bir aralıklarında temizlenmelidir. Plazaların, avmlerin, otellerin ve yüksek binaların temizliğini ise alanında uzman şirketlerden destek alarak yapılmaktadır. Bu alanlar çok yüksektir ve temizlik bu yüksek alanlarda yapılmaktadır.

Temizliği yapacak kişilerin ise bu alanda uzman ve sertifikalı olması gerekmektedir. Dış cephe cam temizliği yılda en az iki sefer yapılmalıdır. Bu durum sonucunda ortaya hoş ve güzel bir görüntü çıkmış olur. Dışarıdan bakan kişiler için ise pırıl pırıl bir görüntü elde edinilmiş olunur. 

Dış Cephe Temizliğinde kullanılan Yöntemler

Dış cephe cam temizliği sırasında genellikle vinç gibi araçlar kullanılır. Bu vinç türü araçların ise genellikle sepetli ve teleskopik olanları tercih edilmektedir. Dış cephe alanları daha çok yüksek binaların camlarla kaplanması sonucu camların lekelenmesi ve kirlenmesi sonucu yapılan temizlik işlemleridir. Bazı temizlik firmaları temizlik esnasında vinç denilen ağır iş makinelerinden yardım almaktadır. Bu makineler sağa ve sola rahat hareket ettiği için temizliği yapan kişi oldukça rahat temizlik yapabilir.

Vinç üzerine çıkan kişilerin genellikle emniyet kemerini takması gerekir. Çünkü bazı durumlarda iş kazaları meydana gelebilir. Bazı temizlik şirketleri ise dağcılık yöntemini kullanabiliyor. Bu işlemi ise binaların en üst katından aşağıya doğru büyük halat yardımı ile yapıyorlar. Böylece temizliği yapmış oluyorlar. Firmamız her zaman en pratik ve güvenilir yöntemleri kullanarak sizlere en derinlemesine temizlik sunuyor.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Temizlikte kullanılacak ürünlerin çok kaliteli olması ve camlara hiçbir şekilde zarar vermemesi gerekmektedir. Dış cephe malzemelerinin yapısı oldukça farklı olduğundan dolayı temizlik yapılacak bu alanın yapı malzemesine göre ürünler seçilmelidir. Temizlik ürünlerinin içerisinde yer alan kimyasal maddelerin yapıya zarar vermemesi gerekmektedir. Ayrıca bazen kullanılan bazı temizlik ürünlerinin camlarda kötü bir görüntü oluşumuna neden olabiliyor. Doğru bir malzeme seçimi ile güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. 

Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi  Gerekenler

Dış cephe temizliğinde her şeyden önce sağlık gelir. Bunun için görsellik ikinci plandadır. Günümüzde artık yüksek binalar camla kaplıdır. Bu görüntü firmaya modern bir görsellik kazandırır. Camlar olumsuz hava koşullarından dolayı belli bir aralıklarla temizlenmek ister. 

Cam temizliği oldukça zor bir iştir hele ki bu duruma yüksek katlı binalarda eklenince işler daha da zor olabiliyor. Bu yüzden alanında uzman kişilerin bu temizliği yapması önemlidir. Ayrıca camların üzerinde hava koşullarından dolayı kireçlenmede oluşabilir. Bu görüntüyü ise çoğu firma kabul etmeyeceği için profesyonel anlamda temizlik şirketlerinden destek alınır. Başarılı bir temizlik ve kullanılan sağlıklı malzemeler insan sağlığını da korumak için sağlanır. Firmamız profesyonel kişilerle en detaylı temizlik hizmetlerini veriyor.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Önem Verilen Konular

Öncelikle işe başlamadan önce kullanılacak yöntemlere karar verilmelidir. Sepetli ya da teleskopik vinçler den   yardım alınmalıdır. Binanın yüksekliğine göre temizlik malzemeleri ve aparatlar seçilir. Daha sonrada dış cephenin cam olan bölgesinin yapılması sağlanır. Temizlik günü için ise firmanın doğru zaman tercih etmesi gerekir.

Ayrıca hava koşullarının da firma temizliği için önemli bir yeri vardır. Özellikle dış cephe temizliği için hafta sonunun doğru bir zaman olduğu düşüncesi hâkimdir. Bu işe en önemli olan iş güvenliğidir. Dış cephe temizliklerinde kurumsal bir firma seçmek ve kullanılan cam temizliklerindeki malzemeler önemlidir. Bunun için yeterlilik belgesi bu gibi firmamızın önem verdiği konulardandır.

Dış Cephe Cam Temizleme Malzemeleri

Dış cephe cam temizleme ürünleri oldukça farklıdır. En önemlisi ise camların yüzeylerine zarar vermeden kullanılan ürünlerdir. Bunlar ise kazıma jiletleri, fiber bezler, cam jiletler ve alüminyum saplar kullanılacak ürünler arasında yer alır. Cam temizliğinin yapılabilmesi için kimyasal çözücülere  ve sökücü ürünlere ihtiyaç vardır. Cam temizliğinin çok iyi olması için kullanılan malzemelerin kaliteli ve doğru seçilmesi gerekmektedir.

Dış cephe temizliğinde kullanılacak ürünler yüzeyin temizliğine göre değişiklik gösterebilir. Normal bir bina temizliği ile inşaat temizliği için gerekli ürünler farklıdır. Ayrıca dış cephe cam temizliğinde kullanılan ürünlerin TSE belgesi olması önemlidir. Bu iş oldukça uzmanlık gerektiren bir iş olduğu iş özel temizlik eşliğinde sunum yapılmaktadır. Firmamızdan bu hizmeti en güvenli şekilde alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir