Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik hem ortamın daha hijyenik ve güzel bir görüntüye sahip olmasına vesile olurken, aynı zamanda ortam veya temizlik yapılan mekanın sahibi hakkında da bir ön izlenim oluşturur. Bu sebeple özellikle insanlara hitap eden ve onlarla iş birliği içerisinde olmak isteyen kişilerin en çok önem vermesi gereken hususlardan birisi de temizlik ve düzendir. Dış cephe temizliği de oldukça özen gösterilmesi gereken hususlardandır. Zira dışarıya verilen ilk izlenim dış cephenin temizlik veya kirliliği ile olacaktır. 

Dış Cephe Temizliği Ne Kadar Zamanda Bir Yapılır?

Dış cephe cam temizliği sanıldığı kadar kolay ve zahmetsiz bir işlem değildir. Zira bazen temizliğin yapılacağı bina oldukça kata sahip olup yüksek olabilir. Böyle durumlarda dış cephe temizliği daha meşakkatli olacaktır. Sıkıntısı ve zorluğuna rağmen tamamlanan bu temizlik sık sık tekrarlanmak istemeyecektir. Temizliğin daha kolay ve kısa sürede bitmesi de mümkündür. Bunun için daha önceden bu işlemi yapmış ve tecrübesi olan, ayrıca pratik yöntemler edinenlerden hizmet almak gerekir. 

Dış Cephe Temizliği Ne Kadar Sürer?

Dış cephe temizliği eğer malzemeleri, ekipmanları ve çalışacak kişiler zamanında hazır olursa daha kısa sürede tamamlanacaktır. Örneğin tüm malzeme ve temizlik yapacak kişiler hazır olduğunda bir kaç katlı binalar en fazla 2 saat kadar sürecektir. Fakat şu da bilinmelidir ki, eğer binanın katı yüksek ve fazla olursa, temizliğin süresi de artacaktır. Yani net ve belli bir süre vermek yerine, en mantıklı ve doğru olanı binaya göre tahminde bulunmaktır. Bazı binaların yüksekliği az olsa da eni baya geniş olduğundan bu durumda önceden tahmin edilmeyebilir. En doğru ve isabetli sonuca varmak için bu işte uzman ve profesyonel kişilerden bilgi alınmalıdır.

Dış Cephe Temizliği Hangi Günlerde Yapılmalıdır

Dış cephe temizliği, cam silme bilgileri ve tecrübelerine dayanarak bazı günlerde kesinlikle yapılmamalıdır. Zira her işte püf noktalar olduğu ve bir usul bulunduğu gibi dış cephe temizliğinde de vardır. Bunlar, sürecin işleyişini ve sonucun kalitesini belirleyen etkenlerdir. Temizliğin yapılacağı günler de, bu önemli hususlardan ve etkenlerden birisidir. Özellikle yapılmaması gereken günler; bol yağmurlu ve yakıcı güneşli olan günlerdir. Zira yağmurlu günde temizliğin anlamı olmaz ve dış cephe yeniden kirlenip, damlacık izleri kalabilir. Yine aynı şekilde aşırı sıcak olan yaz günlerinde de dış cephe camlarındaki izler görülecek ve temizlik daha zor bir hale gelecektir. Dış cephe temizliği yapmaya karar veren kişi ya da şirket bahar günlerini tercih ettiğinde bu sorunlar oluşmayacaktır. Beylikdüzü temizlik şirketi olarak en iyi şekilde hizmet veriyoruz.

Dış Cephe Temizliğinde Neler Gereklidir

Dış cephe temizliği yapmak için gerekli malzemeler, cam temizliğine uygun olan deterjanlardır. Bu deterjanların en kaliteli olanların tercih edilmesi hem temizliği kolaylaştırır, hem de daha güzel sonuçlar alınmasını sağlar. Kaliteli olan deterjanlar aynı zamanda sağlık içinde uygun olmalıdır. Bunun yanı sıra kullanılan bezlerin mikrofobik özellikli olması ve toz bırakmayacak kalitede olması gerekir. Aksi halde temizlik daha meşakkatli olup, uzun sürecektir. Bunlardan sonra bir diğer gereç ise sileceklerdir. Genelde silinen camlar durulanmak yerine sileceklerle kurutulur. Kalite standartlarına uygun olan bu malzemeler daha önceden temin edilmelidir. Birde eğer dış cephe temizliği yapılacak olan bina yüksek ise, en gerekli malzeme vinçtir. 

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Vinç 

Dış cephe temizliğinde kullanılan vinçler daha önceden belirlenmelidir. Temizlik sırasında herhangi bir problem meydana gelmemesi için önceden kontrol edilmeli ve eğer yapılması gereken bakım, tamir gibi işlemler varsa halledilmelidir. Zira vinç ile yapılan temizlik uzmanı olmayan kişiler için tehlike arz edebilir. Bu sebeple daha güvenli işlem için dikkat edilmeli ve kontrolü ihmal edilmemelidir. Ayrıca vinç yardımı alınarak dış cephe temizliği yapılacaksa, mutlaka daha önce tecrübe etmiş kişiler tercih edilmelidir. Aksi halde büyük sorunlar meydana gelebilir ve huzursuzluk ve daha fazlası olan sıkıntılara yol açar.

Dış Cephe Temizliği Hizmeti Hangi Firmalardan Alınır?

Dış cephe temizliği hizmeti için mutlaka önceden karar vererek ayarlama yapılmalıdır. Bu plan ve ayarlamaların içerisinde firmalar da yer alır. Hiç ismi ve özelliği duyulmayan, bilinmeyen, tecrübe edilmeyen, olumsuz yorumlar alan firmalar kesinlikle tercih edilmemelidir. Bunun yerine Beylikdüzü temizlik firmaları gibi güvenilir ve işinde uzman olan firmalar seçilmelidir. Bizler sizin her türlü dış cephe işinizde son derece bilgi sahibi olan ve işinde hassasiyetle çalışan ekiple yola devam ediyoruz. Bu sebeple gönül rahatlığı ile hiç çekinmeden hizmet alabilir ve memnun bir şekilde bizden ayrılabilirsiniz.

Kötü Firma Seçimindeki Sorunlar

Kötü ve tecrübesiz firmalardan hizmet almak iki türlü soruna yol açacaktır. Birincisi, yapılan iş beklenen şekilde sonuçlanmaz ve kişi aldığı hizmetten memnun kalmayıp bilakis pişman olur. Her zaman yarım iş yapılmasındansa, o işe başlamamak daha iyidir. Zira başlangıçlar işin sonunu da belirler. İkinci problem ise, düzgün ve özenli yapılmayan işe verilen ücret boşa gidecektir. Yeniden temizlik yapılması gerekebilir ve buda yeni masraflara yol açar. Bu sebeple en başından tedbir alarak güvenilir firma seçilmesi daha uygundur.

Dış Cephe Temizliğindeki Dikkat Edilecek Ayrıntılar

Dış cephe temizliği yapan firma olarak  vereceğimiz tavsiyelerin başında malzemelerin kaliteli ve sağlığa uygun olarak seçilmesidir. Bunun yanında silecekler ile kurutulma işlemi yaparken her seferinde sileceğin temizlenmesi daha güzel sonuç verir. Silecekleri düz olarak çekmek lekelerin kalmasına sebep olacağından kıvrık şekillerle çekmek daha doğru olur. Birde daha güvenli temizlik yapmak için, uzun saplı silecekler kullanılırsa iş kolaylaşacak daha erken bitecektir.  

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir