Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı

Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı firma ya da şirket gibi yerlerde her alanda olduğundan daha büyük önem taşır. Zira herhangi bir firmaya gelen müşteri veya çalışacak eleman öncelikle oranın dış cephesini gördüğü için, ilk izlenimi oradan edinir. Bu sebeple her zaman ilk izlenim veren yer daha çok itina gösterilmesi gereken yerdir. Dış cephelerin temizliği ihmal edilmemesi gerektiği gibi, nasıl yapıldığının da önemi vardır. Her türlü ayrıntıya dikkat ederek, uzman ve profesyonel olan tecrübeli kişilerden hizmet almak oldukça önemlidir. 

Dış Cephe Temizliğinde Püf Noktalar

Dış cephe temizliğinin de diğer işlerde olduğu gibi bir ilmi ve bir kaç detayı vardır. Her işin ilmi bilinerek yapılırsa, o iş daha kolay hale geldiği gibi, aynı zamanda güzel sonuçlar alınacaktır. Dış cephe temizliğinde dikkat edilmesi gereken ilk pratik nokta, temizlikte kullanılacak malzemelerin kalitesi ve yapısıdır.Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı  Kullanılacak malzemeler, kaliteli bir yapıda olunca temizlik lekesiz ve herhangi istenmeyen bir iz oluşmadan tamamlanacaktır. Malzemelerin yapısı derken de, örneğin uzun saplı silecekler ve bezlerin kullanılarak yapıldığı temizlik daha kolay tamamlanacağı gibi süreçte tahmin edildiğinden daha az meşakkat verir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı
Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı

Dış Cephe Temizliğine Nereden Başlanır?

Dış cephe cam temizliği hassas ve dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Zira camlar çok kolay lekelenen ve üzerinde iz kalan malzemelerdendir. Bu sebeple dış cephe temizliğine başlarken alt katlardan değil de üst katlardan başlamak daha temiz sonuçlara vesile olur. Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı Eğer temizliğe alt katlardan başlanarak yukarı doğru çıkılırsa, yukarıdaki deterjanın akma ihtimali olur ki, buda silinen ve temizlenen camların lekelenmesine sebep olur. Hal böyle olunca yapılan temizlikte pek kar getirmeyecektir.

Dış Cephe Temizliğinde Hangi Deterjanlar Kullanılır?

Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı doğal malzemelerle yapılacağı gibi, kimyasal deterjanlarla da yapılabilir. Örneğin camlara özel deterjanlar ki buna cam sil de denir, dış cephe temizliğinde kullanılabilir. Fakat bu deterjan çok lekeli ve çamurlu olmayan dış cepheye daha uygundur. Eğer çok kirli bir cephe ise, kirleri gideren özel deterjanlar kullanmak daha kolay bir temizliğe ve daha temiz sonuçlara yol açar.Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı  Kimyasal deterjan kullanmak istemeyen kişiler sirke ve karbonat gibi doğal malzemeleri suya katarak daha sağlıklı bir temizlik yapabilir. Eğer kimyasal deterjanlar kullanılacaksa, deterjanların sağlık için uygun ve kalite standartlarına sahip olan deterjanlar olmasına özen göstermek gerekir. 

Dış Cephe Nasıl Kurulanır?

Dış cephe temizliği için öncelikle temiz bir suyla deterjanlı kova yapılır. Kaliteli ve toz bırakmayan uzun saplı silme bezleri veya elle silme yöntemi ile camlar iyice köpüklenir. Köpüklenen camları durulamak için ayriyeten temiz bir suyla tekrar yıkamak veya silmek gerekmez. Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı Köpüklenen camların kurulama işlemi silecekler vasıtası ile yapılır. Silecekler yukarıdan aşağıya düze bir şekilde değil de, hafif zikzak olacak şekillerde yani s şeklinde çekilir. Böyle olması camda herhangi bir su lekesi kalmaması için gereklidir.

Silecekler Nasıl Seçilmelidir?

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak, dış cephe temizliklerinden edindiğimiz tecrübeler bizlere bir kaç püf noktaya dikkat etmeyi öğretti. Mesela camların kurulanmasında kullanılacak sileceklerin büyüklüğü, dış cephenin enine bağlıdır. Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı Eğer çok enli ve geniş camları olan bir dış cephe temizlenecekse, o zaman çok küçük silecekler tercih edilmemelidir.Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı  Bu durum işin daha fazla uzamasına sebep olur. Her zaman orta büyüklükte silecekler tercih edilmeli ve daha kaliteli sonuçlar elde edilmelidir. Aynı zamanda silecekler her kullanımda temizlenirse, camlarda leke oluşumu da engellenir. 

Dış Cephe Ne Kadar Sürede Bir Temizlenir?

Dış cephe temizliği eğer ustası tarafından yapılırsa beklenildiğinden daha kısa sürede tamamlanacaktır. Dış cephe temizliği pek de basit bir işlem değildir. Bu sebeple sık sık tekrarlanması da kolay olmayacaktır. En güzel sonuçlar elde ederek daha temiz görüntülere sahip olmak için, yılda iki kere yapılması yeterli olacaktır. Bu zamanlar genelde yaz veya kış aylarına girmeden önceki bahar vakitlerinde ayarlanırsa daha iyi olacaktır.

Dış Cephe Temizliği Neden Bahar Ayında Yapılır?

Yaz ayları güneşin ve sıcağın oldukça fazla olduğu vakitlerdir. Bu sebeple dış cephe üzerinde herhangi küçük leke dahi göze çarpacaktır. Bu günlerde temizlik yapmak aynı zamanda daha meşakkatli olur. Hem çalışanlar için daha bunaltıcı bir ortam olur, hem de camda güneş ışınlarından dolayı lekeler belirebilir. Bu sebeple yaz günlerinde dış cephe temizliği yapmak pek de sağlıklı bir karar olmaz. Kış ayları da bilindiği gibi yağmur, rüzgâr, kar gibi olayların gerçekleştiği vakitler olduğundan bu dönemlerde dış cephe temizliği mantıklı olmaz. Zira hava koşullarından ötürü rahat bir temizlik olmayacağı gibi, aynı zamanda silinen ve temizlenen bölgelerin temizliği de baki kalmaz ve hemen kirlenir. Bu sebeple emek bir nevi boşa gider. Bahar günleri iki vaktin ortası olup, ne bunaltıcı bir havaya sahiptir, ne de dış cephede leke oluşturarak etkenlere.. Bu sebeple en uygun vakitler bahar günleridir.

Dış Cephe Temizliği Kimlere Yaptırılmalıdır?

Dış cephe temizliği hakkında her türlü bilgi ve pratiğe sahip olan kişilerin çalıştığı firmalardan hizmet almak daha doğru olur. Beylikdüzü temizlik firmaları bu işte mahir ve aynı zamanda işinde profesyonel olduğu için güvenle tercih edilebilir.Dış Cephe Temizliği Nasıl Olmalı  Bizler Beylikdüzü temizlik şirketleri olarak sizin için en kaliteli hizmeti vermeye devam ediyor ve işimizde güvenilirliğe özen göstererek emin adımlarla yolumuzda ilerliyoruz. Zira işine güvenilir ve mahir olmayanlardan alınacak hizmet hüsranla sonuçlanabilir ki, bu da müşterinin mağdur olmasına vesile olacaktır. Bu sebeple bizleri her daim ve güvenle tercih edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir