Ev Cam Silme Şirketleri

Ev cam temizlik işlemleri her çeşit cam için geçerli bir hizmettir. Bununla beraber bu hizmet içerisinde çeşitli birçok temizlik hizmetleri bulunmaktadır. Genel olarak Beylikdüzü temizlik şirketi üzerinden verdiğimiz cam temizleme hizmetleri şu şekildedir;

 • Tek cam temizliği
 • Çift cam temizliği
 • Çevre temizliği ve bölme camların temizliği
 • Ofis camlarının temizliği
 • Cam kapılarının ve inşaatı yeni yapılmış camların temizliği
 • Yüksek binaların cam temizliği
 • Büyük iş yerlerinin cam temizliği

Uzman temizleme kadromuz sayesinde, bütün camlarınızı özenli bir şekilde temizlenir. Bununla beraber birçok çeşitli bakımı da bu işlemler sırasında yapılmaktadır. Profesyonel bir destek almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İyi Bir Cam Temizleme Şirketi Nasıl Olmalıdır?

Dış cephe cam temizliği konusunda her zaman alanında profesyonel firmalarla çalışmanız gerekir. Bununla beraber cam bakımını yapacak, sizlere kusursuz bir hizmet sunacak bir firma tercih etmeniz daha kaliteli bir hizmet almanızı sağlayacaktır. Beylikdüzü temizlik firmaları arasında yer alan firmamız her alanda bulunan camların temizliğini yapmaktadır.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe cam temizliği, binanın dış kaplamalarında bulunan cam, kompozit ve benzeri malzemelerin yapısını temizlemek için belirli malzemeler kullanılmaktadır. Dış cephe cam temizliği için tercih edilecek olan aletler ise şu şekildedir;

 • Sepetli vinç
 • Endüstriyel özel dağcı ekibi
 • Özel olarak kullanılan dış cephe temizlik makinesi
 • Makaslı platform
 • Eklemli platform ve örümcek platform

Dış Cephe Cam Temizliği Nedir?

Son zamanlarda özellikle yüksek katlı binaların olmasıyla cam temizliği son derece zor bir hale gelmiştir. Dış cephe cam temizliği özellikle etrafta bulunan inşaat tozundan camları temizlemek için veya şehir yağmurundan gelen suyun yarattığı pislikler için yapılabilecek en iyi çözümlerden biridir. Şehirde bulunan dumanlardan, egzoz dumanın etkilenen camları temizletmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Dış cephe cam silme işlemi profesyonel kişilerle yapılması gerekmektedir. Özellikle bu işle ilgili özel eğitimler almış kişilerin bu işi yapması son derece önemlidir. Eğitim almış kişilerin iş sırasında, herhangi bir problem yaşaması çok düşük bir ihtimaldir. Eğitimli personeller bütün güvenlik önlemlerini alarak, son derece güvenli bir şekilde çalışmaktadır. Dış cephe cam temizleme şirketleri, işlemlerini profesyonel temizlik araçlarıyla yapması gerekmektedir. Bununla beraber cephe temizliğinde, cephenin uygunluğuna göre malzeme seçilmesi gerekmektedir. Eğer doğru malzeme kullanılmaz ise dış cephe çizilebilir veya rengi solabilir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Dış cephe cam temizliği için son derece güvenlikli araçların tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle dış cephe cam temizleme firmalarının güvenlik önlemini alarak çalışması gerekmektedir. Dış cephe cam temizleme yapacak olan firmanın bu işi yapmadan önce, keşif etmesi gereken unsurlar ise şu şekildedir;

 • Dış cephe camının kir durumu
 • Dış cephe camının son temizlik yapılma zamanı
 • Çevre koşulları durumu
 • Dış cephede bulunan camların temizlik durumu

Bu gibi tespitler yapılarak, temizlik sırasında tercih edilecek olan malzemeler tercih edilmektedir. Dış cephe cam temizliği, genel olarak camlarda oluşan kirleri yok etmek için tercih edilmektedir. Özellikle şehir hayatında bulunan yoğun kir, duman ve yağmur suyundan gelen çamur camları kirletmektedir. Kişilerin sağlıklı ve kaliteli bir cam kullanması için yılda en az iki kere dış cephe temizliğini yaptırması gerekmektedir.

Dış Cephe Cam Temizlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dış cephe cam temizlik fiyatları binanın yüksekliği, genişliği ve durumuna göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak dış cephe cam temizleme fiyatları şu şekilde belirlenmektedir;

 • Binanın büyüklüğü ve yüksekliğine göre
 • Kullanılacak olan temizlik ekipmanlarına göre
 • Kullanılacak olan temizlik malzemelerine göre
 • Çevre ve binanın bulunduğu şartlara göre.

Bütün bu durumlara göre değişiklik göstermektedir, kişiler firmamıza başvuruda bulunarak binalarını belirterek fiyat alabilirler. Dış cephenin aşırı kirli olması veya yeni yapılmış olması fiyatta değişiklik göstermektedir. Bununla beraber cam etrafında bulunan alüminyum bantları, camda bulunan silikonlar, kireç, beton ve benzeri malzemelerin temizlenmesi fiyatta değişiklik göstermektedir.

Dış Cephe Temizliği İçin Nasıl Bir Şirket Tercih Edilmeli?

Dış cephe temizliği yaptırmak isteyen kişilerin, son derece profesyonel bir firma tercih etmeleri gerekmektedir. Özellikle işini iyi yapan ve size şeffaf olan bir firma tercih etmeniz sizler için daha doğru bir tercih olacaktır. Özellikle birçok kişi firması hakkında doğru bilgi vermeyerek, sizleri iş konusunda mağdur edebilir. Dış cephe temizliği yaparken tercih etmeniz gereken firmaların özellikleri şu şekilde olmalıdır;

 • Firmanın yaptığı temizliklerin proje listesini inceleyiniz.
 • Firmanın çalışanlarının sosyal güvenlik bilgilerini inceleyiniz.
 • Çalışanların iş güvenlik belgelerini kontrol ediniz.
 • Çalışanların yüksek katlarda çalışabileceğine dair bulunan belgeleri isteyiniz.
 • İşin yapılacağı ve teslim edileceği tarihle ilgili hazırlanan sözleşmeyi isteyiniz ve resmi bir şekilde işinizi yaptırınız. 

Uygun Fiyatlı Bir Şekilde Dış Cephenizi Temizletin

Dış cephenizi temizleteceğiniz zaman öncelikle firmanın tercih edeceği ekipmanları incelemeniz gerekmektedir. Bununla beraber firmanın vinç, dağcı ekibi ve benzeri makinaları olup olmadığını teyit ediniz. Eğer firmaya ait bu tarz makineler yoksa firma işlemler için makine kiralaması yapacaktır. Bu da doğal olarak, sizin ödeyeceğiniz fiyata ekstra olarak yansıyacaktır. Temizletmek istediğiniz binanın mutlaka nasıl temizleneceği ile ilgili bir örnek isteyebilirsiniz. Bununla beraber daha önce yaptıkları işlemleri ve müşteri memnuniyetlerini inceleyebilirsiniz. Firma tercih ederken mutlaka işini profesyonel yapan bir yer tercih etmeniz gerekmektedir. Bu size daha uygun fiyatlı ve kaliteli bir hizmet sunacaktır.

Dış Cephe Temizliği Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle temizlik yaptırılacak olan binanın cephesinin durumunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Bununla beraber keşif için önceden firmanın gelip, gelmediği de dikkat edilmeli. Temizlik sırasında tercih edilecek olan makinenin ve personellerin eğitimli olması da son derece önemlidir. Mutlaka dış cephe temizliği sırasında, profesyonel ve sayısı yeterli kişilerin bu işlemleri yapması gerekmektedir. Özellikle hava şartlarının temizlik sırasında büyük bir önemi bulunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir