Plaza Cam Temizleme Fiyatları

Beylikdüzü temizlik firmaları olarak fabrika, iş yeri, şirket, ofis, plaza ve daha birçok binanın dış ve iç temizliğini özenle üstleniyoruz. Sadece tek bir hususta değil kendimizi birçok konuda geliştirerek, temizlik hakkında her türlü tecrübeye sahip, hızlı ve pratik elemanlarla işimizi büyütüyor ve emin adımlarla ilerliyoruz.

Sadece basit temizlik işlerinde değil, yüksek bina ve plazaların dış cephelerinin temizliği ile de ilgileniyoruz. Yani kısaca her türlü temizlik işlemlerinde güvenle tercih edebileceğiniz firma olarak her an sizin için hizmet veriyoruz.

Plaza Cam Temizliğinin Önemi

Genellikle iş yeri olarak kullanılan plazalar, dıştan heybetli göründüğü gibi görenlerde mutlaka etki bırakır. Eğer plazanın kullanım amacı reklam şirketleri gibi insanlarla sürekli hemhal olan bir yer ise, temizliği ve düzenine özen göstermek kendi kârınadır. Zira plazalar her ne kadar devasa görüntüye sahip olsa da temizliği yapılmadığında istenmeyen görüntüye sahip olur.

Belki uzaktan bu görüntü anlaşılmasa da, yakında olup içerisine girip çıkan kişiler bunu fark edecektir. Dolayısıyla bu da itibarını zedelemek için yeter. Bu sebeple mutlaka vakti geldiğinde temizliği yapılacak firma seçilmeli ve ertelenmeden bu işlem halledilmelidir. Aksi halde ertelenir ve ihmal edilirse temizlik daha zor bir hale gelir.

Plazaların Temizlik Sistemi

Plazalar iç ve dış bölümü camla kaplı olan binalardır. Aynı zamanda yüksek ve enli olan plazalar dıştan da devasa göründüğü gibi, etkileyici bir duruş sergilerler. Bu görüntünün daha kusursuz olması için de temizlik zamanları aksatılmamalı ve ihmal edilmemelidir. Plazalar yüksek binalar olduğu için genellikle camları asansörlü vinç yardımı ile temizlenir.

İç camları plazanın içerisinden uzun saplı bezler sayesinde kolaylıkla silinebileceği gibi dış tarafının bu şekilde temizlenmesi mümkün olmaz. Gerekli ekipman hazır edilerek temizliğe başlandığında tahmin edildiğinden kısa sürede temizlik tamamlanacaktır.

Plaza Temizliği Ne Kadar Sürer?

Plaza temizliği sık sık yapılan bir işlem değildir. Hem temizlik esnasındaki zorluk ve meşakkat, hem de plaza camlarının yüksekliğinden ötürü her zaman toz ve kirle temas etmemesi gibi nedenler bu temizliğe her zaman ihtiyaç bırakmaz. Bu sebeple temizlik vakti geldiğinde bu işlemin özen ve titizlikle yerine getirilmesi en güzel fiil olacaktır.

Tabi ki bunun için de en gerekli çözüm işinde uzman ve belli seviyelere gelmiş elemanlardan hizmet almaktır. Temizliğin süresi ise çalışan kişilerin pratiğine ve hızına bağlıdır. Daha önceden bu iş üzerinde çalışan kişiler tecrübe sahibi olarak, nerede hangi formülün kullanılacağını bilirler. Bundan dolayı da tecrübesi ve pratiği az olanlara nazaran daha iyi sonuçlar alınır.

Plazanın Temizlikte Etkisi

Nasıl ki dış cephe cam temizliği yapılırken, temizliği yapan kişilerin tecrübesinin etkisi varsa aynı şekilde plazanın büyüklük derecesi de etki edecektir. Bazıları dar ve uzun bir yapıya sahip olsa da, bazılarının en olarak daha geniş olabilir.

Bu durum da temizliğin süreceği vakti etkileyecektir. Net bir süre vermektense plazanın hakkındaki tüm detayları gördükten sonra tahminde bulunmak daha doğru olur. Ayrıca plazanın camlarının en son ne zaman temizlendiği, şu an yapılacak olan temizliğin yaz veya kış aylarından sonra mı yapıldığı da bunda etki eder. Zira çamurlu camı silmekle bazı lekelerin bulunduğu camı silmekte aynı derecede, kolaylıkta ve sürede olmayacaktır.

Plaza Temizliğinin Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Dış cephe temizliği yapılan diğer binalar gibi, plazaların da temizliğinde fiyatlar belirlenirken bazı hususlar göz önünde bulundurulur. Mesela en büyük etken temizliğe verilen emek olacaktır. Her plaza aynı sürede temizlenmediği gibi aynı derecedeki emekle de temizliği tamamlanmaz. Çok kirli olmayan plaza camları daha kısa sürede temizlenecek ve fiyatta ona göre belirlenecektir. Yine aynı şekilde temizlikte geçen sürede hesap edilir.

Zaten plazanın büyüklüğüne göre süre ve fiyat ayarlanarak belirli bir fiyat ortaya çıkartılır. Tüm bunların yanı sıra önemsenen diğer bir hususta plazanın temizliğinde kullanılan malzemelerin kimin tarafından temin edildiğidir. Bazı firmalar kendi malzemesi ile gelmeyi tercih ederken, bazı müşteriler kendilerine özel malzeme ile plaza camlarının silinmesini isteyebilir. Bu durumda fiyatta ekleme yâda çıkartma yapılabilir.

Mesafenin Fiyatta Etkisi

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak şunu söylemek gerekir ki, bir semtte dış cephe temizliği yaptırmak isteyen bir kişi eğer aynı semtteki firmalardan hizmet talep ediyorsa yol masrafı olmayacaktır. Örneğin Beylikdüzü ilçesinde herhangi bir binanın dış cephesi temizleneceği vakitte Beylikdüzü şirketleri arasından seçilmeyip, Esenlerden hizmet istenirse uzak mesafede olunduğundan yol ücreti de masrafa eklenir. Bu sebeple herhangi semtte olan firmanın dış cephe temizliğini aynı semtteki bir firmadan talep etmesi daha uygun olacaktır.

Plaza Temizliği Ne Zamanlarda Yapılır?

Plaza camlarının iç kısımları zaman zaman temizlense de dış kısımları yılda en fazla 2-3 kere temizliğinde yeterli olacaktır. Zira iç camların hijyenik olması mühimdir. Herkesin temas ettiği ortak alan olması bunu daha da önemli kılar.

Plaza camlarının hijyene sahip olması içerisinde bulunan kişilerin sağlığı için de önem taşıdığından ihmal edilmemesi ve mutlaka zamanı geldikçe tekrar edilmesi gerekir. Bu sebeple iç kısımları için bir süre belirlenmeksizin bu karar orada yaşayanlara ve yöneticiye yöneliktir. Fakat dış cephesinin temizliği için bahar ayları daha uygundur. Kış aylarının yağmurdan ve rüzgârdan dolayı, yaz aylarının ise aşırı güneş sıcaklığı ve ışınları sebebiyle temizlik bu vakitlerde olmamalıdır.

Plaza Temizliğinde Dikkat!

Plaza camları temizlenirken mutlaka malzemenin kalite standartlarına uygun olanlar arasından seçilmesi gerekir. Zira kaliteli malzemelerde daha güzel sonuç elde edilir. Aynı şekilde kullanılacak malzemenin sağlık açısından da zararlı olmaması doğru bir tercih olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir