Plaza Camı Temizleme Hizmeti

Artık şehirlerde plaza şeklinde işyerlerine çok rastlamaktayız. Plazalar çok yüksek katlı binalardır. Bu binaların çoğunun dış cephesi cam kaplıdır. Ve bu camların ayda bir kez temizlenmesi gerekmektedir. Camlar yağışların etkisi ile hava muhalefetleri nedeni ile çok hızlı bir şekilde kirlenebilmektedir. Bu kirlenen camların temizliği ise plaza personeli ya da herhangi bir temizlik personeli ile yapılamamaktadır.

Bunun için mutlaka profesyonel hizmet alınması gerekmektedir. Bu hizmette Beylikdüzü temizlik şirketi olarak bizim firmamızda bulunmaktadır.  Plaza camı temizleme hizmeti herhangi bir temizlik firmasından alınmamaktadır. Profesyonel olmayan, uzman bir ekibi olmayan, teknolojik aletleri olmayan firmalardan bu hizmeti almamak gerekir. Plaza camı temizleme hizmeti yaşanılan tehlikeye rağmen her türlü önlemi alındığında temizlik açısından çok iyi bir hizmettir. Cam bir işyerinin en önemli olgularındandır.

Çünkü kirli camı olan bir işyeri özellikle de bu bir plaza ise hiç hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Bu yüzden plazalarda hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen misafirlerinizin ve mesai saatleri içerisinde çalışanlarınızın kirli bir görüntü görmesi hiç hoş olmayacaktır. Böyle bir durumların yaşanmaması için belirli zamanlarda periyodik olarak plaza cam temizleme hizmeti almanızda yarar vardır.

Plaza Camı Temizleme Hizmetini Kimler Yapar?

Plaza camları temizliği manuel sistemle değil son teknolojinin kullanıldığı özel vinç sistemi ile ve yetki belgesine sahip operatörler tarafından kullanılarak yapılır. Plazalar yüksek katlı binalardır. Bina temizliği de kolay olmaz. Temizlik ve hijyen açısından ayda bir mutlaka cam temizliği yapılır. Cam temizliği yapılırken her türlü güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekir.

Plaza cam temizliği en üst kattan başlanarak yapılır. Bunun nedeni kullanılan malzemelerin diğer camlara su damlası ile kirlenmemesi içindir. Plaza camları silinirken özel kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bu kimyasallar temizliği yapılan camın çabuk kirlenmemesi için önemlidir. Plaza cam temizlik hizmetleri yapılırken işi yüklenici firma personel ile birlikte tüm ekipmanını da kendisi tedarik eder.

Temiz ortamlar iş hayatında önemli bir unsurdur. Plazalarda profesyonel temizlik hizmeti kullanmak önemlidir. Hem zamandan hemde maliyetten tasarruf edilir. Plaza cam temizliklerinde firmalar ile paket temizlik uygulaması ile periyodik olarak cam temizleme hizmeti verilir. Plazalar çok kalabalık ortamlardır. O yüzden hijyen ve temizlik periyodunun daha sık olması gerekir.

Plaza Camı Temizleme Hizmeti Nasıl Olur?

Özellikle yüksek katlı binaların cam temizliği için vinç sistemi kullanan yetki belgesine sahip operatörleri olan ve bu operatörle birlikte çalışacak profesyonel bir ekibi olan firmalar tercih edilmelidir. Plaza camı temizlemek diğer camları temizlemekten daha zordur. Çünkü günümüz plazalarının kat sayısı çok fazladır. Ve genelde komple cam dekorludur. Dış cephe temizliği, cam temizliği, camların çerçevelerinin temizliği, cam kapıları ve çatılarının temizliği hepsi iyi bir ekip tarafından yapılır.

Plazalarda cam temizliği dağcıların mantığı ile makaralı emniyet kemeri sistemi ile yapılabileceği gibi vinçli sistemle de yapılabilmektedir. Plaza camı temizleme hizmeti yapılırken özel kimyasallar ürünler ve temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemelerle yapılan dış cephe cam temizliği hizmeti sonrasında camlar uzun süre temiz kalmaktadır. Plaza cam temizleme işi profesyonel ve alanında uzman bir ekip tarafından yapılmaktadır.

Cam temizleme hizmetinde özel kimyasal karışımlar kullanılır. Bunlar plaza camlarının daha uzun süre temiz kalmasını sağlar. Plaza cam temizliğinde kullanılan temizlik aparatları son teknoloji ürünlerdir. Hem kullanıcın iş güvenliği sağlar nitelikte hemde pratik bir şekilde cam temizleme işi için elverişlidir. Plaza cam temizleme işlemi için çok güneşli, yağmurlu yâda kar yağışlı günler tercih edilmez. Daha çok bahar havası dediğimiz yakmayan bir gün ışığı, rüzgâr olmayan, yağmur olmayan günler tercih edilir.

Plaza Camı Temizleme Hizmeti Maliyetleri Nedir?

Plaza dış mekân temizliğinde fiyat belirlemesi yapılırken işin güvenlik boyutu ön plandadır. Kullanılacak malzeme, uzman personel hizmet bedeli, kullanılacak personel sayısı, vinç hizmet bedeli gibi kriterler aşamalandırılarak fiyatlandırma yapılır. Yeni teknolojilerde üretilen cam silme apartları da dış mekân temizliğinde kullanılmaktadır.

Camlar yapıldığı günü ne kadar tertemiz gibi gözükse de dış etkenlerin etkisi ile kirlenme süresi çok uzun sürmez. Kullanılan kimyasal temizlik maddeleri ile bu süre uzatılmaktadır. Maliyetlendirme yapılırken plaza camlarının büyüklüğü, kat sayısı, dış mekân cam yüzeylerin metrekaresi ölçülerek hesaplama yapılır. Aylık gider tablosuna yansırken çok yüksek olmayan maliyetler içerir.

Plaza Camı Temizleme Hizmeti Güvenilir Midir?

Plazalar yüksek katlı uzun binalardır. Bu binaların dış mekânları cam ile kaplı olduğunda alınan cam temizleme hizmetinin hem sağlık, hem hijyen hem de iş güvenliği bakımından çok dikkat edilerek yapılması gerekir. Plazalar yüksek katlı binalar olduğu için bu işte uzmanlaşmış personel kullanılması önemlidir. Plaza camı temizleme işinde özel dış mekân cam silme aparatları kullanılır.

Plaza camı temizleme hizmeti vinçli sistem ile de yapılabilir emniyet kemeri ile belinden bağlanarak binadan aşağıya sarkma sistemi ile de yapılabilir. Sonuçta temizlik hizmetini yapan kimse çok büyük riskler almaktadır. Her türlü önlemleri alınmış olsa da kimi zaman istenmeyen sonuçlarla biten hizmetleri duymaktayız. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için bu hizmeti alırken çok iyi araştırıp hizmet alacağınız firmanın daha önceki deneyimleri ile ilgili mutlaka referansları almanızda fayda olacaktır.

Plaza camı temizleme işi profesyonellik gerektirir. Bu yüzden plaza camı temizleme hizmeti alacağınız firmayı çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda Beylikdüzü temizlik firmaları içinde bizim firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde en güvenilir şekilde en iyi fiyat en iyi hizmet standardı ile bu plaza cam temizleme hizmetini firmamızdan alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir