Zemin Parlatma Nasıl Yapılır?

Zemin parlatma, eskiyen ve kararan zeminin eskimiş kalıntılarından temizleyerek üzerine cila sürülmesiyle yapılan işleme denir. Zeminler ister beton olsun ister PVC olsun zamanla cilaları eskiyip mat hale dönüşebiliyor. Bu yüzden onları daha göz alıcı hale getirmek için bazı işlemleri yapmak gerekiyor.

Otel, bina veya hastane gibi ortamlardaki zeminlerin temiz ve göz alıcı görünmesi aslında cila yani zemin parlatma yöntemine dayanır. Firmamız cila ve parlatma işinde profesyonel anlamda hizmet vermektedir. Eskimiş ve güzel görüntüsünü kaybetmiş zeminlerinizin parlaması için güvenilir bir firma isterseniz Beylikdüzü temizlik şirketi olarak hizmetinize hazırız.

Zemin Parlatma Hangi Ortamlara Uygulanabilir?

Zemin parlatma dikkatli ve özen göstererek yapıldığı takdirde her alana her ortama uygulanabilir. Çoğunlukla kayma durumunun olmaması içi beton yüzeylere yapılan zemin parlatma işlemi güzel bir görüntü verirken aynı zamanda maliyetini de oldukça düşürmektedir.

Otel, hastane, alışveriş merkezleri gibi büyük alanlara sahip olan zeminlerde beton yüzey kullanılıp üzerine zemin parlatma yapılarak hem güzel ve doğal görünüme sahip olunur hem de mermer, granit gibi döşemelere fazla maliyet harcamak durumunda kalmamış olurlar.

Firmamız bu alanda eğitilen ve uzmanlaşmış kişileri sizlere yönlendirip bir analiz yapması sonucu en güzel şekilde işlemlere başlamaktadır. Uygun fiyatları müşterilerimize sunarak onların güvenlerini kazanmaya odaklanan prensiplerle çalışıyoruz.

Zemin Parlatma Neden Gereklidir?

Zeminler zamanla aşınır ve cilasını kaybederek gözeneklerin içine kir ve lekeler dolar. Bu da ne kadar temizlenirse temizlensin daima kirli ve mat görünümlü bir yüzeyin oluşmasına neden olur. Zemin parlatma yüzeyi yenileyici bir etkiye sahip olduğu için yüzeydeki tüm kir ve lekeler cila esnasında kaybolur, tertemiz bir görünüşe kavuşur.

Aynı zamanda çizilmeye elverişli olan mermer, granit gibi yüzeylerin cilalanması onları bu tür durumlardan koruyarak daha parlak ve temiz görünümlü olması sağlanır. Zemin parlatma işlemi günümüzde daha çok beton ve PVC yüzeylere yapılmasından dolayı mermer ve granit döşemelere cila yapılmasının azalmasına neden olmuştur.

Bunun sebebi ise kayma tehlikesinin daha fazla olmasından kaynaklandığını belirtmek gerekir. Beylikdüzü temizlik firmaları arasında en kaliteli malzeme ve ekipmanları kullanarak uzun ömürlü zeminlerinize kavuşmanızda yardımcı oluyoruz.

Zemin Parlatma Nasıl Yapılır?

Zemin parlatma işlemi dikkat gerektiren bir işlemdir. Zeminler zamanla kirlenip cilaları bozulduğu zaman tekrar cilalanmazsa yapısında bozulmalara neden olabilir. Bu durum cila işleminin zorlaşmasına neden olur. Firmamız dış cephe cam temizliği hizmetinin yanı sıra profesyonel olarak zemin parlatma hizmeti sunmaktadır.

Kullandığımız ekipmanlar ve makineler yüzeye zarar vermeden eski cilasından arındırarak tertemiz hale getirir. Daha sonra yüzeyin gözeneklerindeki lekelerin giderilmesi için Lityum silikat ile parlatılacak zemin tekrar temizlenir.

Bu aşamalar bittikten sonra beton veya diğer yüzeylerin parlatma işlemine geçilir. Daha sağlam ve uzun ömürlü olması için firmamız iki kat parlatma işlemini bir gün aralıklarla yapmaktadır. Kuruması bittikten sonra parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Zemin Parlatma İşleminde Güvenilir Firma

Cila işlemi evvel zamandan beri yüzeylerin zarar görmemesi ve daha şık görünümü olması için kullanılan bir işlemdir. Bir yüzeyin güzel görünümünün yanı sıra dayanıklı ve sağlam olması da bir o kadar da önemlidir. Yeni yapılmış olan zeminin 1-2 sene içinde bozulması yıpranması firmanın dikkatsiz ve özensiz çalışmasının sonucuna bağlanabilir.

Bir zeminin güzel ve uzun ömürlü olabilmesi için kullanılan malzeme, ekipman ve tekniklerin kaliteli işe yarar olması gerekir. Ayrıca bu işlemi uygulayan elemanın da her türlü zemin parlatma bilgisine sahip olması gerekir. Firmamız bünyesinde çalışan tüm elamanlarımız bu alanda gerekli tecrübeleri edinmiş ve her türlü bilgi ve becerilerle donanmışlardır.

Müşterilerimizin isteğine de önem veren firmamız onlarla beraber fikir alışverişinde bulunmaya da özen göstermekteyiz. Aynı zamanda firmamızın yaptığı tüm işlerde kendini göstermesi için kullandığımız ekipmanlar son derece kaliteli ve son teknolojik ürünlerdir. Zemin parlatma işlemini bizim firmamız tarafından yapıldığı takdirde uzun yıllar boyunca rahat bir kullanıma sahip olabilirsiniz.

Zemin Parlatma İşleminde Kullanılan Malzemeler

Zemin parlatma işlemi birkaç aşamadan oluştuğu için gerekli olan malzemelerin firmaların bünyesinde bulunması gerekir. Cila işleminin ilk aşamasında zeminde olan eski cilayı kaldırmak amaçlı kimyasal maddeler kullanılır. Bu kimyasal maddenin zeminle etkileşimini artırmak için zemin temizleyici silici makine kullanılarak cilanın kaldırılması sağlanır.

Diğer bir malzeme ise zeminin gözeneklerine dolan kir ve lekelerin gitmesi için lityum silikat içerikli kimyasal ile kullanılır. Temizlik bittikten sonra cila işlemini daha kolay yapabilmek ve cilayı yere eşit şekilde sürebilmek için fırça, vilada gibi malzemelerin kullanılması mümkündür. Bu malzemeler dışında herhangi bir ürüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Firmamızın bünyesinde bu malzemelerin tümünü bulabilirsiniz.

Zemin Parlatma Fiyatları Nelerdir?

Firmamız, zemin parlatma işinde yıllardan beri süregelen bir tecrübesi bulunmasından dolayı kaliteli işçiliği müşterilerimize sunmayı amaçlıyor. Bir zeminin parlatma sürecindeki kullanılacak olan malzemelere ve tekniğe göre değişiklik göstereceği için bir fiyat ortaya konulması oldukça güçtür. Bazı zeminler çok deforme olmuşsa onlara farklı tekniklerin uygulanması fiyatı etkileyecek unsurlar arasında sayılabilir. Alanın büyüklüğüne ve yapısına göre değişiklik gösterip müşterilerimize en uygun fiyat tarifesini sunmaya çalışıyoruz.

Zemin Parlatmada Uzman Firma ile Çalışmanın Avantajı

Zemin parlatma işlemi ne kadar güzel olursa o ortamın daha güzel ve sağlam olmasını da olumlu yönde etkileyecektir. Zemin parlatma işini bu yüzden alanında uzman firmalarla çalışarak, binanızın insanlar tarafından ne kadar beğenildiğini görmenizi sağlar.

Firmamız dış cephe temizliği işinin yanı sıra zemin parlatma işinde de oldukça başarılıdır. Her türlü olumsuz koşullara karşı eğitilmiş eleman ve kaliteli ekipmanlarımızla müşterilerimizin isteklerini yerine getirmek için hazır halde beklemekteyiz. Güvenilir ve uzman firma arıyorsanız bize 7/24 saat telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir