Zemin Temizleme Kimyasalları

Ev, işyeri, hastane, okul, ofis, kafe, restoran gibi yerlerde temizlik ve hijyen kuralları oldukça önemlidir. İnsanların günün büyük bir kısmını geçirdiği bu tür yerlerde, zemin temizliğine çok dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde günümüzde de olduğu gibi salgın hastalıklar hızla yayılır. Temizliği için kullanılan temizlik malzemelerinin ve ekipmanlarının, zemine uygunluğu oldukça önemlidir.

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak uzman ve profesyonel elemanlarımız ile zemin temizliğinde hijyene ve detaylara önem vermekteyiz. Zemin temizliği için tercih edilecek malzemelerin, zemine herhangi bir zarar vermeden yeni sağlaması gerekir. Zemin temizliğinde kullandığımız kimyasallar, çevre dostu olup insanlara ve çevreye herhangi bir zararı yoktur.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin temizliğinde istenen sonuçların alınabilmesi için tüm detaylara dikkat edilmelidir. Temizliğe başlamadan önce zeminin güzel bir şekilde süpürülmesi gerekir. Zemindeki toz alınmadan silme işlemine başlanıldığında, toz su ile temas ederek yere iyice yapışır ve istenilen temizlik sağlanamaz. Zemini detaylı bir şekilde süpürdükten sonra zemine uygun şekilde temizlik malzemeleri ve ekipmanlar hazırlanmalıdır.

Zeminlerde laminant parke, mermer, fayans, epoksi, karo, doğal taş, doğal ahşap, seramik gibi birbirinden farklı kompozit malzemeler kullanılır.  Bu nedenle kullanılan temizlik malzemesinin zemin kaplama malzemesine uygun şekilde olması gerekir. Aksi takdirde hem istenilen temizlik ve hijyen sağlanamaz, hem de zemine zarar verilir.

Temizlik firması olarak zemin temizliği, uzman ve deneyimli elemanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Elemanlarımız, temizlik hususunda eğitimli olduklarından temizlikte hangi malzemelerin nerede kullanılacağı konusunda gerekli bilgiye sahiptir.

Zemin Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Zeminlerde, sürekli düzeni ve temizliği sağlayabilmek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Birbirinden farklı malzemeler kullanılan zeminlerde, zemin temizliği için kullanılan temizlik malzemesinin zemine zarar vermemesi gerekir. Genellikle ev döşemelerinde çok sık tercih edilen laminat parke ve ahşap temizleyiciler için tercih edilecek kimyasal maddenin ve kullanılan ekipmanlar, parkeyi çizmemelidir.

Ahşap laminat parkeler için yumuşak dokulu bezler tercih edilmelidir. Temizlik öncesinde dikkat edilmesi gereken bir hususta, öncelikle süpürme işlemi yapılıp daha sonra silme işlemine başlanmalıdır. Firmamız bünyesinde çalışan uzman ve eğitimli elemanlarımız herhangi bir zarar vermeden gerekli temizliği ve hijyeni sağlamaktadır. Tüm yüzey temizlikleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Zemin Temizliğinde Profesyonel Destek

Günümüzde insanların hayatını kolaylaştıran sektörlerden birisi de temizlik firmalarıdır. İşyeri, ofis, ev, hastane, okul vb. yerlerde detaylı bir temizlik için profesyonel destek alınması gerekir. İnsanların günün büyük bir bölümünü geçirdiği bu yerlerde düzenli temizlik yapılması, oldukça önemli bir husustur.

Ayrıca işyeri, ofis, okul gibi yerlerde hızlı bir şekilde temizliğin tamamlanması gerekir. Hızlı ve derinlemesine temizlik işi, ancak profesyonel kişiler tarafından yapılabilir. Firmamızda çalışan uzman ve deneyimli elemanlarımız, son teknolojik özelliklere sahip temizlik makinelerini kullanarak zemin temizliğini gerçekleştirir. Zeminlerde gerekli hijyeni ve temizliği sağlamak, ortamları mikroplardan arındırmak için kullandığımız temizlik ürünleri ve malzemeler kir ve mikroorganizmaları anında yok eder. Beylikdüzü temizlik firmaları olarak müşterilerin memnuniyetini ve güvenirliği ön planda tutarak hizmet vermekteyiz.

Zemin Temizliğinde Kaliteli Malzeme

Temizlikte, profesyonelliğin ve son teknolojik aletlerin kullanımının yanı sıra tercih edilen temizlik malzemeleri de oldukça önemlidir. Zemin temizliğinde kullanılan kimyasal maddelerin, kaliteli ve çevre dostu olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kalitesiz temizlik malzemeleri ile hijyenik bir temizlik yapılması mümkün değildir.

Firma olarak birinci sınıf kaliteli ve çevre dostu temizlik malzemeleri kullanılarak temizlik işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız kimyasallar ve temizlik ürünleri, kalitesi onaylanmış ve ispat edilmiş ürünlerdir. Kalitesiz ve Sağlık Bakanlığı’ndan onay almamış temizlik malzemeleri, hem sağlık açısından hem temizlik açısından zararlı maddelerdir. Ayrıca kalitesiz ürünler, zeminlere zarar vererek dayanıklılığını azaltır.

Temizlik Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev ve işyerlerinin temizliği için tercih edilen temizlik firması seçiminde, bazı hususlara dikkat edilmelidir. Temizlik firmasında aranacak en önemli özellik, kaliteli ve güvenilir hizmettir. Firmanın kullandığı ekipmanlar ve malzemelerin yanı sıra elemanlarının da profesyonel ve güler yüzlü olması çok önemlidir. Firma elemanlarının müşterilere karşı davranışları, daima güler yüzlü olmaları ve profesyonel hizmet sunmaları gerekir.

Müşteri ile çalışanlar arasındaki diyaloglar, kalitenin belirleyici unsurlarındandır. Ayrıca elemanların profesyonel ve deneyimli olması çok önemlidir. Özellikle kurumlarda temizlik işini gerçekleştiren elemanların, işlemleri hızlı ve pratik bir şekilde tamamlaması gerekir. Temizlik firması seçiminde dikkat edilecek diğer bir husus, firmanın kullandığı ekipmanlar ve temizlik malzemeleridir. Firmamız, zemin temizliğinin yanı sıra dış cephe cam temizliği işlemlerini de profesyonel bir şekilde gerçekleştirir.

Doğal Taş ve Epoksi Zemin Temizliği

Günümüzde mimarisinde çok fazla tercih edilen doğal taş ve epoksi zeminlerin temizliği, diğer zeminlere kıyasla özen gösterilmesi gereken zemin kaplama türlerindendir. Doğal taşların temizliği için özel mermer temizleyici deterjanların kullanılması gerekir. Doğal taş temizliğinde; çamaşır suyu, kireç sökücü gibi kimyasallardan kaçınılmalıdır. Ayrıca mermer temizliğinde, asidik ürünlerden uzak durulmalıdır. Bu tür kimyasallar, mermerlerin dayanıklılık süresini azaltır.

Epoksi zeminler, hem şıklığı hem de ortamlara kattığı estetiklik bakımından günümüzde en çok tercih edilen zeminlerdir. Epoksiyle kaplanan yüzeylerde yapılan temizlik işlemlerinde, gayet hassas davranılmalıdır. Öncelikle süpürge ile zeminin tozu alındıktan sonra silme işlemine geçilmelidir. Epoksi zeminler için üretilen kaliteli kimyasal temizlik ürünlerinin kullanılması gerekir. Ayrıca epoksi zeminlerde kullanılan alana göre farklı temizlik teknikleri kullanılabilir.

Günümüzde mağaza, restoran, işyeri gibi yerlerde çok sık karşımıza çıkan epoksi zeminlerin temizliğinde, ortama uygun malzeme kullanılmalıdır. Temizlik malzemesinin, epoksi yüzeyinin parlak ve estetik görünümüne zarar vermemelidir. Kaplaması doğal taş, epoksi, mermer gibi tüm zeminler için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca firmamız ile iletişime geçerek işyeri, ofis gibi mekânların dış cephe cam temizliği içinde hizmet alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir