Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Sürer?

Binaların dış kısmında bulunan cam kaplama malzemelerini temiz ve hijyen olması estetik ve hijyen açısından son derece önemli olmaktadır. Dış cephe cam temizliği ihtiyaçlarını giderilmesi için kurumsal temizlik şirketlerinde hizmet almanız daha güvenlidir. Çünkü özellikle çok katlı binalarda bu işi ya bireysel olarak yapmak imkânsızdır.

Ulaşılması zor olan yüksek yerlere ulaşmak için vinç ve benzeri gibi iş makinelerinin olması gerekmektedir. Bu araçlar ve gerekli güvenlik ekipmanları da maalesef herkeste yoktur ve satın alınıp bekletilmesi de imkansızdır. Dolayısı ile temizlik şirketlerine kalmaktadır dış cephe temizlik ihtiyaçlarınızı için sektöründe en iyi firmaları tercih etmeniz gerekiyor.

Çünkü temizlik işlemlerinde titiz ve eksiksiz bir şekilde yapacak ve bu iş sırasında oluşabilecek her türlü risk ve kazaları göz önünde bulundurarak gerekli önlemleri önceden en iyi şekilde alması gerekir. Alanında uzmanlaşmış ve eğitim görmüş olan cam temizliği elemanlarımız dikkatli ve titiz davranarak tüm temizleme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Dış Cephe Cam Temizliği Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Dış cephe cam temizliği yapacak bina sahiplerinin bu konuda merak ettikleri bazı konular vardır. Bu konular ise kısaca şunlardır

  • Dış cephe cam temizliği ne kadar zaman alır?
  • Dış cephe temizliğinde kullanılacak ekipmanlar nelerdir?
  • Dış cephe cam temizliğinde çalışan personeller deneyimli midir?
  • Dış cephe cam temizliğinde hangi malzemeler kullanılmaktadır?
  • Dış cephe cam temizliğinde alınan güvenlik önlemleri nelerdir?
  • Dış cephe cam temizliğinde ücretsiz keşif nedir?

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak tüm bu merak ettiğiniz konulara ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Dış Cephe Cam Temizliği Ne Kadar Zaman Alır?

Dış cephe cam temizliği hizmetini ne kadar zaman alacağı bina sakinlerinin en çok merak ettiği konulardan biridir. Çünkü bina giriş çıkışına engel olabileceğini düşündüklerinden dolayı iş sırasında çalışanların rahatsız etmek istemezler.

Ancak kurumsal firma olarak bu konuda net bir bilgi verebilmek için binanın büyüklüğü yüksekliği ve cam kaplama malzemesinin eni kirlenme durumu gibi bazı faktörlerin incelenmesi gerekir. Bu konuda ekiplerimizi temizlik işlemi öncesinde adresinize gelir. Ücretsiz keşif yaptıktan sonra nasıl bir çalışma uygulayacağını temizlik işleminde kaç kişi olması gerektiği gibi konuları belirler ve daha sonrasında temizlik işlemine başlanır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kullanılan Ekipmanlar Nelerdir?

Beylikdüzü temizlik firmaları arasında yer alan kurumsal firmamız dış cephe temizliği konusunda güvenli ve kaliteli hizmetler sunuyor. Yüksek katlı binaların en tepsinde halat iskele ve benzeri gibi ekipmanlar ile aşağı doğru sarkarak yapılan temizlik işlemlerinin hayati açıdan büyük risk taşıdığının bilincinde olan kurumsal firmamız personellerini hayatını tehlikeye atmadan güvenli ekipman ve donanımlar ile temizlik yapıyoruz. Firma bünyemizde sepetli vinç, teleskopik vinç, halat asansör gibi ekipmanları yanı sıra camdaki kipi ve tozu silmek ve parlatmak içinde metal parlatma solüsyonları, cam silme solüsyonları, mikro fiber bez, fırça sapı çekçek, kova ve benzeri gibi temi araç gereçlerine de sahibiz.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Çalışan Personelleri Deneyimli Midir?

Alanında uzman deneyimli personeller ile faaliyet gösteren kurumsal firmamız işini asla riske atmamaktadır. Özelikle yüksek korkusu olan ve ciddi sağlık sorunu olanlar ile bu işi yapmama çabası içerisindeyiz. Çalışanlarımız her biri gerekli sağlık kontrollerinden geçmekte ve sigortalı olarak hizmet vermektedir. Görünüşte kolay bir iş gibi görünse de aslında dış cephe cam temizliği deneyim bilgi ve beceri isteyen bir hizmettir. Bu nedenle bu alanda görevli olacak personellerinde deneyimli olması zorunludur.

Dış Cephe Temizliğinde Hangi Malzemeleri Kullanılır?

Dış cephe temizliği yapılırken yüzeylere zarar vermeyen yumuşak malzemeleri kullanılmaktadır. Özel olarak seçtiğimiz dış cephe temizliği aletleri mikro-fiber bez, cam çek çek cam sil tutma sapı, pelüş sap, cam jileti, kazıma jileti, teleskobik uzatma, dağcı bel kovası kimyasal çözücü ve sökücüler, gibi temizliği yapılacak yüzeyinde kullanılan malzemenin yapısı ve özeliğine göre farklı malzemeler tercih edilmektedir. Kullanmış olduğumuz temizlik malzemeler temizlik yapacak personellerin kokudan etkilenmemesi için kokusuz ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasallar içermektedir.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Alınan Güvenli Önlemleri Nelerdir?

Aslında dış cephe temizliğinde gerek temizlik şirketlerinin gerekse de bina sakinlerinin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında güvenlik önlemleri gelmektedir. Çalışanlar yüksek katlı binaların en tepe noktasından aşağı doğru sarkarak bu işi yapacağından dolayı bu güvenlik önlemleri çalışanların yanı sıra aşağıda kalanların da alması gereken tedbirlerdir.

Özellikle temizlik şirketleri bu konuda iş kanunlarına göre hareket etmelidir. Personellerde uyarı ve yasaklara uyum sağlayarak işini itinalı bir şekilde yapmak zorundadır.  Firmalar personellerin hayatını risk atmamak için gerekli ekipman ve donanımları eksiksiz bir şekilde bulundurmalı ve binanın çevresinde oluşabilecek engel ve riskleri de ortadan kaldırmalı ve temizlik sırasında kesinlikle aşağı da insan durmamalıdır.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonel Çalışmanın Önemi Nedir?

Dış cephe temizliğinde güvenli firmalar ve profesyonel çalışanlardan hizmet almak hem zaman hem de etkili temizlik açısından oldukça avantajlıdır. Çünkü deneyimli personeller bu işi önceden sürekli yaptıklarından dolayı neyi nasıl yapacağı nasıl tedbir uygulayacağı konusunda bilgilidirler. Tüm temizlik işlemi hızlı olabileceği gibi güvenli de olmaktadır.

Bu açıdan hem bina sakinleri hem de temizlik şirkleri rahat eder. Profesyonel ekipler planlı ve programlı bir şekilde hareket ederler aynı zamanda işi hızlı bir şekilde tüm temizleme işlemlerini hallederler. Her zaman avantajlı temizlik yöntemlerini tercih ederler. Temizlik işlemine hangi cepheden ve nasıl başlanması gerektiğine en başında karada karar verirler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir