Dış Cephe Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Temizlik önemli bir mevzudur. Evlerde, işyerlerinde, ofiste insanın olduğu her yerde gerek iç mekan gerekse dış mekan temizliğine çok dikkat edilmelidir. Hijyenin olduğu yerde sağlık olur. Çalışma şartları ne kadar iyi olursa olsunya da oturduğunuz ev ne kadar konforlu olursa olsun eğer temizlik yoksa hiçbir rahatlığı olmaz.

Son yirmi ile otuz yıl arasında geçen zamandagelişen teknoloji, çalışma şartlarının zorluğu, ekonomik yetersizlik kadınlarında iş hayatında fazlaca yer almasına neden olmuştur. Önceden evini kendisi temizleyen kadınlar artık temizlik firmalarından destek almaktadır. İşyerlerinde ise sabit bir temizlik personeli tutulduğunda oluşan personel ve malzeme maliyetini düşürmek adına temizlik hizmeti bu işi yapan profesyonel firmalardan alınmaktadır.

Özellikle dış cephe temizliği uzman kişiler tarafından belirli periyotlarla hava şartlarının durumuna göre yapılmaktadır. Akıllara gelen konuların başında dış cephe temizliği hangi aralıklarla yapılmalı sorusudur.

Dış Cephe Temizliği Nedir?

Büyük şehirler başta olmak üzere yüksek katlı binalar, plazalar, büyük iş merkezleri, hastaneler, okullar gibi kurumların işyerlerinin dış cepheleri genelde ya komple cam ile kaplanmış oluyor ya da büyük camlar kullanılıyor. Yeni yapılan evlerde ise trend yerden tavana kadar olan büyüklükte cam ve pervazlardan oluşuyor.Dış cephe temizliğinde camlar, cam kenarları, pervazlar, ara boşluklar gibi her türlü mekanın temizliği yapılmaktadır. Özellikle dış cephe cam temizliği konusunda deneyimli bir ekip ile bu işi yaptırmak gereklidir.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü temizlik firmaları dış cephe temizliği konusunda iddialıdır.Uzman personel, kaliteli ürün, son teknoloji donanımları ekipmanlar, güler yüz ve müşteri memnuniyetini hedefleyen hizmet dış cephe temizliğinde önemlidir. Hizmetin verileceği mekanın çevresel faktörleri doğrultusunda hedef planlama yapılır.

Bu planlamada işin hangi gün yapılacağı, saat kaç aralıklarında yapılacağı, hangi ürünlerin kullanılacağı, kaç personel çalışacağı ve işin ne kadar sürede bitirileceği gibi detaylar belirtilerek bir sözleşme hazırlanır. Bu sözleşme işi yapacak olan ile işi yaptıracak olan arasında imza altına alınır ve tüm kriterler doğrultusunda fiyat konusunda da anlaşılırsa işe başlanır. Dış cephe temizliği genelde yılda mekanın bulunduğu bölgeye göre en az iki yada üç kez, çoğu firmalarda iseher iki ayda bir yapılmaktadır.

Dış Cephe Temizliği Hangi Aşamalardan Oluşur?

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak dış cephe temizliği hizmeti firmamız tarafından güvenleverilmektedir. Son teknoloji ile donatılmış ürünler, özellikle cam temizliğinde kirlenmeyi geciktiren kimyasal içerikli özel temizlik malzemeleri, alanında uzman bir ekip, profesyonel çalışma anlayışı, her türlü güvenlik önlemlerinin alınması firmamızın başlıca ayırıcı özellikleridir.

Alınan iş ile ilgili keşif çalışmaları yapıldıktan sonra temizlik yapılacak gün ve saat belirlenir. O saatler arasında çevre güvenliğininde alınması sağlanır. Dış cephe temizliği yapılırken eğer bir işyeri ise, hizmetin verileceği esnada içeride bulunan personel ofis çalışmalarına devam edebilir. Sadece tüm camların kapalı olması gerekmektedir.

Dış Cephe Temizliğinde Uyulması Gereken Kurallar

Her işte olduğu gibi dış cephe temizliğinde de yapılması ve yapılmaması gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar hem toplum sağlığı, hemde işi yapanın sağlığı açısından ve iş güvenliği yasaları kanun maddeleri açısından uyulması zorunlu olan kurallardır. Dış cephelerde yılda en az iki kere olmak üzere temizlik yaptırılması ömrünün uzun olması ve görselliğin bozulmaması adına önemli ve gereklidir.

Dış cephe temizliği cam aksamı fazla olduğu için işinin ehli olan ve dış cephe işinin profesyonelce düşünen firmalar tarafından yapılmalıdır. Bu yüzden hangi aralıklarla yaptırırsanız yaptırın dış cephe cam temizliğinde eğer vinç kullanılacaksa mutlaka yetki belgesine sahip vinç operatörü tarafından kullanılmalıdır.

Ayrıca yüksek katlı binalarda dış cephe temizliği için dışarda çalışacak olan personelin her türlü güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekir. Plaza, hastane ya da okul gibi büyük işletmelerin dış cephe temizliğinde çevrede oluşabilecek trafik ile ilgili sıkıntıoluşmaması için hizmeti alan kişinin gerekli izinleri alması lazımdır. Bu izinler ilgili bölge trafik şube müdürlüğünden alınmaktadır.

Dış Cephe Temizliğinin Avantajları Nelerdir?

Dış cephe ve cam temizliği belirli aralıklarla bir yıl içerisinde en az iki kere yapılmalıdır. Hem temiz görünüm hemde cephe görünümünün korunaklı olması yıpranmaması açısından önemlidir. Endüstriyel ürünler ile yapılan temizlik sonrasında özellikle camlar uzun süre toz tutmaz, hava muhalefetlerinden oluşan suların cama vurması ile leke oluşumu engellenmiş olur.

Okullarda genellikle dış cepte temizlikleri okullar açılmadan önce yada kapanırken yapılmaktadır. Hastanelerde yıllık sözleşme yapılır ve hijyenin en üst safhada olması gereken bir yer olduğu için iç mekandan temizlik personeli tarafından her gün desteklenerek ayda bir mutlaka dış cephe temizliği yapılır.

Alışveriş merkezleri, fabrikalar, plazalar, gökdelenler, rezidanslar ise binanın büyüklüğü ve kirlenme oranı doğrultusunda yılda iki yada üçten fazla temizlik yaptırabilir. Genel anlamda kullanılan kimyasallar göz önüne alındığında profesyonel firmalardan alınan dış mekan cam ve temizlik hizmeti yılda iki kere alınsa yeterlidir.

Dış Cephe Temizlik Hizmeti Nasıl Alınır?

Camlı ya da temizlik gerektiren tüm dış mekanlardan kirlenmekten korkmanıza gerek yoktur. Kir ve lekeler tabak haline gelmeden ve dış cephenize hem zarar vermeden hem de estetik olarak görünümünü değiştirmeden deforme olmadan önce mutlaka dış cephe temizliği konusunda araştırmalara başlamalısınız.

Bu nedenle firmamız ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Son teknoloji donanıma sahip aletleri, uzman eğitimli kadrosu, profesyonel hizmet anlayışı dış cephe ve dış cephe cam temizliği konusunda en iyi fiyat, en iyi kalite ve sonuç müşteri memnuniyeti vizyonu ile firmamız en güvenilir hizmeti vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir