Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Kat sayısı çok fazla olan binalar, dış cephesi cam ile kaplı ya da temizlenmesi gerekli malzeme ile yalıtımı ve kaplaması yapılmış olan binaların, dış cephe temizliğinde kullanılan temizlik ürünleri seçimi iyi bir sonuç almak için fazlası ile önemlidir. Dış cephe temizliği her gün yapılabilen bir temizlik değildir. Genelde yılda en az 2 kere yapılması tavsiye edilir.

Kocaman binaların yüksek katlarının dış cephelerinin her gün temizlenmesi imkânsızdır. Bu yüzden bu işi yapan profesyonel firmalar dış cephe temizliğinde kullanılan ürünleri özenle seçerler. Bunun nedeni ise kimyasal içerikli bu maddeler sayesinde yapılan temizliğin uzun süre dayanıklı kalmasından kaynaklanır.

Dış Cephe Temizliği İçin Hangi Ürünler Tercih Edilir?

Özellikle dış cephe cam temizliğinde kılınacak olan temizlik maddeleri cam üzerine yağan yağmurun suyunu ve havada uçan tozu tutmamayı sağlayan özel ürünlerdir. Bu ürünler endüstriyel temizlik malzemeleri satan firmalardan tedarik edilir. Ayrıca sadece kullanılacak olan deterjan değil temizlik bezleri ve temizlik aparatları da dış cephe temizliğinde önem taşımaktadır.

Dış Cephe Temizliği Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dış cephe cam temizliği yaptırmaya karar verildiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey bu işi profesyonel hizmet veren firmalara yaptırmaktadır. Beylikdüzü temizlik firmaları içerisinde dış cephe temizliği konusunda tüm detayları düşünerek hareket eden bir firmadan dış cephe temizlik hizmetini güvenle almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dış cephe temizliği yaparken ilk işimiz her alanda güvenliği sağlamaktır. Hem çevre güvenliği hem de iş ve işçi sağlığı ile iş güvenliği hususu özellikle çok riskli olan dış cephe temizliğinde çok önem taşımaktadır. Dış cephe temizliğini zamanında yaptırmak önemlidir. Zamanında yapılmayan dış cephe temizliklerinin sonradan istenmeyen ve maliyeti sıkıntılar çıkarabileceği göz ardı edilmemelidir.

Dış Cephe Temizliğinde Alınması Gereken Önlemler

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak biz dış cephe temizliği yaptırılmak istendiğinde yapılacak olan bütün aşamaların detaylarını anlatan bir sözleşme hazırlarız. Bu sözleşmede hangi ürünlerin kullanılacağından kaç tane personelin ve hangi saatte hangi günde bu işin bu hizmetin gerçekleşeceği ile ilgili tüm bilgiler ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. Karşılıklı olarak imza altına alınan bu sözleşmede hem hizmeti alan hem de hizmeti verecek olan firmanın tüm sorumluluk notları detaylı bir şekilde ve herkesin anlayacağı bir dille anlatılarak kaleme alınır.  

Karşılıklı imza altına alınan bu sözleşmeden sonra artık işe başlama zamanı belirlenir. Yasaların uygulamaya tabi tuttuğu iş güvenliği kuralları çerçevesinde ve temizliği en iyi şekilde yapacak olan temizlik malzemeleri kullanılarak işlem gerçekleştirilir. Dış cephe temizliğinde kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir.

Dış Cephe Temizliğinde Ürün Seçimleri Neye Göre Yapılır?

Dış cephe temizliğinde kullanacak olan ürünler olumsuz hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde kimyasal karışımlardan oluşan temizlik ürünleridir. Bu temizlik ürünleri endüstriyel ürünler kapsamında olup dış etkenlere karşı yağmur suyu kar suyu gibi nedenlerden dolayı camların lekelenmesini engeller.

Ayrıca oluşabilecek olan toz bulutu tanecikleri cam yüzeyi üzerinde tutmaz ve durmaz.  Ürün seçimleri yapılırken dış cephe temizliği maliyetleri doğrultusunda yılda iki ya da üç kere yapıldığı göz önünde bulundurularak malzeme ürün seçimleri yapılmalıdır. Ürünler ne kadar kaliteli olursa temizlik o kadar güzel olur ve müşteri memnuniyeti sağlanır.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Ürünlerin Özellikleri

Dış cephe temizliği ve dış cephe cam temizliği yapılmadan önce yapılacak olan keşif de yüzeyin herhangi bir deformasyona uğramaması için hangi ürünlerin kullanılacağı doğru olarak seçilmelidir.Camları ve dış cephe yüzeyini temizlemek için çek sil, cam sil suyu, alüminyum sap,  metal yüzeyler için pelüş sap,  camdaki kalıntıları temizlemek için jilet,  mikro fiber özellikli temizlik bezleri, Teleskopik olarak adlandırılan uzatma cihazları, pervaz ya da ara boşluklarda oluşan kirleri temizlemek için kazıma aleti ve endüstriyel bazlı deterjan ile birlikte su yeterli olacaktır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Hangi Ürünler Etkilidir?

Dış mekân temizliği yapan firmalar cam temizleme işlemlerinde özellikle çizmeyen, anında temizlik sağlayan, uzun süre kir ve yağ tutmayan, tozu ve yağmur ile kar suyundan oluşabilecek lekeleri üzerinde barındırmamasını sağlayan ekstra güçlü ürünlere yer verir. Cam silme suyu olarak endüstriyel bir ürün olan cam sil kullanılır.

Cam yüzeyinde bezle silinerek çıkmayan kalıntılar olduğu takdirde cam jileti kullanılarak kalıntının temizliği sağlanır. Son yıllarda temizlik gözdesi olan mikro fiber bezlerde kurulamada başyardımcıdır. Ayrıca tüy bırakmaz özelliği ve silindiği yeri parlatma özelliği vardır. Cam pervazlarında oluşan kalıntılar içinde kazıma jileti kullanmak ihtiyaç olabilir. Temizlik malzemeleri içerisinde ulaşılamayan yerlere ulaşabilmek adına metal pelüş saplar kullanılabilinir.

Ayrıca uzayabilen alüminyum saplar, başlıkları oynar şekil alabilen cam sil mekanizmaları kullanılır. Keşfi yapılan ve dış cephe temizliği yapılacak olan alan şayet inşaat artıkları ile kaplı ise ona göre ekstra çözücülüğü olan temizlik malzemeleri kullanılır.

Dış Cephe Temizlik Ürünlerinin Ödemesi Kime Aittir?

Dış cephe cam temizleme hizmeti satın aldığınızda size sunulan fiyatın içerisinde personel, malzeme ve işçilik fiyatları dâhil olacaktır. Cam temizleme işlemini yapacak olan firma yanında bütün ürünleri getirecektir.

Karşılıklı yapılacak olan görüşmeler neticesinde oluşturulacak olan sözleşme maddelerinde yapılacak işin içerikler, alınacak önlemler ve kullanılacak olan temizlik madde ve ürünleri markaları ile tek tek belirtilecektir. Yazılanın dışına asla çıkılmaz.

Dış mekân ve cam temizliğinde alanında uzman ve eğitimlerini almış yetkili olması gereken belgelere sahip en iyi personel ile en kaliteli ürünleri buluşturarak en mükemmel temizlik sonuçları almak istiyorsanız gözünüz kapalı olarak güvenle firmamız ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir