Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır, Cam Bandı Nasıl Sökülür?

Pimapen cam temizliği için genellikle bir bez ve sıcak su kullanılması önerilir. Deterjan kullanımı camda leke bıraktığı için çok tercih edilmez. Ancak cam çok kirli bir durumda ise suya az bir miktarda deterjan ilave edilmesi mümkündür. Eğer camda güneşten korunmak için özel kaplama bulunuyorsa bunların temizlik talimatları farklı olur. Pimapen temizliği bu talimatlara uyarak yapılır.

Temizlik esnasında pimapeni kabartan veya aşındıran temizlik malzemelerinden uzak durulmalıdır. Penceredeki kalıntıların temizlenmesi için kullanılan jilet ve bıçak gibi aletler çiziklere sebep olabileceği için kullanılması önerilmez. Cam temizliği için merak edilen bir husus olursa bu işle ilgilenen kişilere danışmak en iyi sonucu verir.

Pimapende sararma durumu özellikle evde sigara içen kişilerin şikayet ettiği bir durumdur. Asitli temizleyiciler kullanmak yerine daha hafif temizleyiciler tercih edilmelidir. Evde bulunan ürünler ile de pimapenin temizliği yapılabilir. Pimapen temizliğinin belirli bir periyot halinde düzenli şekilde yapılması lekelerden kolay bir şekilde kurtulmak için önerilir.

Pimapende Oluşan Kurumuş Lekeler Nasıl Temizlenir?

Pimapendeki kurumuş lekelerin temizliği asitli çözeltiler sayesinde kolaylıkla çıkar. Mutfakta yemek yaparken pimapenlere yemek artığı veya yağ sıçrama durumu herkesin başına gelebilir. İlk etapta fark edilmeyen lekeler bir süre sonra kurur ve çıkarması zor hale gelir. Ancak evde uygulanabilecek yöntemlerle bu lekelerden kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Temizliğe başlamadan önce yüzeyin ıslatılması gerekir. Lekelerin yumuşaması için boş bir şişeye bir miktar beyaz sirke ilave edilir ve üzerine eklenir. Hazırlanan çözelti pimapen yüzeyine sıkılır. Lekelerin yumuşaması için bir süre beklenir. Lekeler yumuşadıktan sonra bulaşık deterjanı ve bir bez ile detaylı bir şekilde silinir. Leke geçmiyorsa birkaç defa da tekrarlanması gerekir. Asitli çözeltiler genellikle pimapene zarar verdiği için lekeler kurumadan temizlenmesi önemli bir husustur.

Genellikle pimapen temizliği için sıvı ya da krem deterjanların kullanılması tercih edilir. Silme işlemi yapılan bezin yumuşak olmasına özen gösterilir. İki haftada bir temizliğin yapılması pencerenin temizlenmesini kolaylaştırır. Pimapendeki bir lekenin temizliğinde aseton tiner gibi malzemelerin kullanılması kötü sonuçlar verir. Pimapen de bulunan metal kısımların sabun ve su ile temas etmesi önlenmelidir. Eğer pimapen boyalı ve kaplamalı ise sadece sıvı deterjan ile hafif bir şekilde yüzeydeki toz silinir.

Ayrıca petek temizliği nasıl yapılır? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Beyaz Sirke ile Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır?

beyaz sirke ile pimapen temizligi nasil yapilir

Pimapen temizliğinde beyaz sirke kullanımı gözle görülür bir temizlik sağlar. Yüzeye zarar vermeden lekelerin çıkmasını sağlayan beyaz sirke aynı zamanda dezenfektan etkisine sahiptir. Silme suyunun içine bir fincan beyaz sirke koyarak pimapendeki sararmaları azaltıp pimapenin parlatılması sağlanır. Beyaz sirke pimapende olan kurumuş lekeler için bire bir çözümdür.

Beylikdüzü temizlik şirketleri

Karbonat ve Limon ile Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır?

Karbonat ve limon pimapen temizliğinde kullanılan etkili bir yöntem olarak bilinir. Bu iki maddenin karışımı ile pimapendeki sararmış yüzeyler temizlenir. Limon suyu sigara dumanının pimapende bıraktığı lekeleri kolaylıkla çıkarır. Silme işlemi yapılacak bezin üzerine bir miktar karbonat ve üzerine limon suyu eklenir. Bekletmeden yüzeye uygulanır ve lekeler tamamen çıkana kadar silme işlemi yapılır.

Çamaşır Suyu ile Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır?

Çamaşır suyunun pimapen üzerinde etkisi hem hijyenik açıdan hem de lekeleri çıkarma açısından oldukça fazladır. Bir leğen suyun içerisine çamaşır suyu ekleyip silme işlemi gerçekleştiğinde penceredeki kirler giderilir. Çamaşır suyu ile pimapen temizliği yapacak kişilerin aynı çözelti içerisine amonyak koymaması önerilir. Çünkü amonyak çamaşır suyu ile birleştiğinde zehirlenme yaratabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir