Rezidans Camları Nasıl Temizlenir?

Dış cephe temizliği yıllardır sorun olarak gündemde kalmaktadır. Dünyada sayısı artık sayılamamakla beraber 3 ü 5 i geçen bir çok rezidans, gökdelenler, yüksek katlı binalar inşa edilmeye başlanmıştır.  Peki, bunların dış cephe temizliği nasıl yapılır. Dış cephe denilince rezidansları göz önüne getirdiğinizde evet camlardan oluşmaktadır. Dış cephe cam temizliği oldukça zor ve ürkütücüdür.

Dış Cephe Cam Temizliği Denilince Akla Gelenler 

 Cam temizliği denildiğinde hep zorluğu akla gelir. Zor ve bir o kadar da zahmetli bir iştir. Yüzeyde sadece toz, kir olmamakla birlikte insan ve hayvan pisliklerini de çıkarmak bir hayli zordur. Hayvan pislikleri derken kuşların dışkılarından bahsederken insan pislikleriyle anlatılmak istenilen tam olarak şöyledir: İnsanlar zamanla yüksek binaların yüksek katlarında ikametgâh ederken veya iş yaparlarken çöpe atmak yerine çoğu kez camdan atmayı tercih etmişlerdir. Hal böyle iken camdan atılan o nesneler, atıklar rüzgârında etkisiyle camların yüzeylerine yapışa yapışa iner. Değişen hava şartları, güneş ışınlarının da vurmasıyla birlikte o atıklar, pislikler yüzeye yapışır zamanla orada katılaşır ve çıkarılması da bir hayli zahmetli hale gelir. Dış cephe cam temizliği bulunan binaya göre az da olsa kolaylık gösterebilir. 

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Cam temizliği eskiden beri sorun olan temizlik türlerindendir. İnsanlar ev temizliğinde her işi  zorda olsa severek yaparken cam temizleme konusu hem zor geldiğinden hem de yükseklik konusu itibariyle istenmeyen bir temizlik türüdür. Günümüzde şartlarında iyileşmesiyle birlikte birçok insan dış cephe cam temizliği için güvenilir, tanınmış, işini iyi yapan temizlik şirketleri arayışlarına girer. Eski zamanlarda cam temizliğinden bahsetmeye  başlarsak eğer amatör kişiler tarafından iş güvenliği olmadan yapılırdı. Şu anda birçok alanda ve temizlik şirketlerinde profesyonel insan gücüne ihtiyaç duyulur. Dış cephe cam temizliği için birtakım araç gereçler ve mekanik sistemler yapılsa da insan gücünün yanında yetersiz kalıyor. İnsan gücüne muhakkak yardım ihtiyacı duyuluyor.

Rezidans Camlarının Temizliği

 Rezidansların camlarını temizlemek dışarıdan bakıldığında hiç kolaya benzememekle beraber cesaret istense de bir iştir. İnsan gücüne ihtiyaç duyulan bu işte tedbir ve gerekli önemleri almak büyük sorumluluk istemektedir. Çalışan insanlar gerekli güvenlik önemlerini aldıktan sonra temizlik malzemeleri, araç ve gereçleriyle birlikte binanın en üst katınsan başlayarak halatlar yardımıyla kat kat inerek bu işlemi yapmaktadır. Öncelikle yükseklik korkusu olanların yapabileceği bir iş değildir. İhtiyaç ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu işi tercih etmelerinin dışından bu iş son derece dikkat ve cesaret istemektedir.

Temizlik şirketleri  bünyesinde bulunan çalışanlar işe başlamadan önce veya işe gitmeden önce gerekli araştırmaları, kontrolleri yaparlar ve ona göre iş başına geçerler. Araştırma ve kontrol derken havanın yağışlı olması çalışanlar açısından son derece olumsuz bir durumdur. Rahatlıkla yapmalarına engel olmanın yanında olumsuzluklara yol açacak bir nedendir. Yağışlı havanın haricinde rüzgârında nereden estiği ve şiddeti çok önemlidir.

Şayet şiddetli bir rüzgâr çalışma verimini düşürdüğü gibi can sağlığını tehdit eden bir durumdur. Çalışan bireyin endişeli ve zor şartlarda çalışmasına neden olur. Tüm bu nedenlerden dolayı basit gibi görünse de cesaret eden bir insanın yapabileceği bir işte olsa iş başından önce araştırma isteyen küçümsenmeyecek bir iştir. Beylikdüzü temizlik firmaları, rezidans cam silme konusundan gerekli dikkat ve özeni gösterir, kaliteli hizmet sağlar.

Rezidans Camları 

Genel itibariyle klasik olan cam şekilleri kare veya dikdörtgendir. Bunların temizliği yapı itibari ile diğer tür camlara göre biraz daha temizliği kolaydır. Estetik görünüm kazanması açısından dış cephede farklı tarz ve stillerde camlar tercih edilir. Örneğin piramit şeklinde, üçgen şeklinde camlarla karşılaşmakta mümkündür. 

Rezidans Cam Temizliği Yapan Firmalar

Beylikdüzü temizlik şirketi olarak ter türlü iş güvenliği alınarak temizlik için kaliteli ve uygun malzemelerle memnuniyet garantili iş teslim edilir. Çalışan personellerimiz iş öncesinde gerekli eğitimlerini almış donanımlı kadrodan oluşmakta olup kaliteli hizmet verilir. 

Cam Temizliği İçin Belli Bir Dönem Var Mıdır?

Genellikle mevsimlik bir iş olarak görülen cam temizliği mevsimlik bir iş olup yaz aylarında iş yoğunluğu bulunan bir meslektir. Kışın hava şartlarından dolayı bunun yanı sıra halatın sürtünmesinden kaynaklı olarak kışın bu mesleğe ara verilir. Yazın hem yoğun hem de getirisi yüksek bir meslek olarak görülür. Cesaret isteyip risk alan insanların yapabileceği bir iştir. 

Rezidans Cam Temizliği Deyip Geçmeyin 

 Günümüz şartları ve imkânları neticesinde yüksek katlı apartmanlar ve binaların artışında hız görülür. Rezidans gibi çok katlı ve yüzeyi cam ile kaplı olan bu binaların temizliği içinde ayrı bir iş imkânı doğmuştur. Bu binaların yapımında artış olduğu gibi bu işle uğraşan şirketlerin sayısı da insanların sayısı da her geçen gün daha artmaktadır. Beylikdüzü temizlik firmaları bu konuda iş güvenliği ve sizlere memnun kalacağınız işler teslim eder. 

 Rezidans Cam Temizliğinde Arayışa Son 

 Rezidansların uzaktan bakıldığında o ışıl ışıl görünüm için ayrı bir takip ve işinde iyi olan temizlik şirketleri seçimi oldukça önemlidir. Beylikdüzü temizlik şirketi sizlere bu imkânı sağlar. 

Neden Beylikdüzü Temizlik Şirketi Tercih Edilmelidir?  

 Dış cephe temizliği, dış cephe cam temizliği gibi işlerinizde gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bir şirkettir. Beylikdüzü temizlik firmaları alanında uzman kişilerle çalışmanın yanı sıra gerekli malzeme ve hizmet için ayrı bir çaba gösterirler. Firmamız için müşteri memnuniyetleri önemli olup çalışanlarımızın iş öncesi gerekli eğitimleri almış olduklarını belirtiriz. İş öncesi hava şartlarına bakılarak gerek çalışanlarımızın sağlığı açısından gerek iş için çalışma durumu hakkında müşterilere bilgi verilir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir